Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 29.05.2020 r.

Konkurs dla dzieci „Peleryna dla Superbohatera” i życie po luzowaniu obostrzeń związanych z pandemią to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiała Małgorzata Sadowska.

Z okazji Dnia Dziecka Radio Olsztyn wspólnie z 4. Warmińsko- Mazurską Brygadą Wojsk Obrony Terytorialnej przygotowało konkurs plastyczny dla najmłodszych „Peleryna dla Superbohatera”.

O tym jakie zadanie mają dzieci oraz o naborze do WOT mówiła szer. Sabina Mazurek, rzecznik prasowy 4. Warmińsko – Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Według badań Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 80 procent dzieci prowadzi siedzący tryb życia. Dzieci i nastolatkowie ruszają się mniej niż godzinę dziennie.

Jak to zmienić, jak zachęcić dzieci do aktywności fizycznej mówiła Karolina Wizner, instruktorka fitness, animatorka i tancerka .

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Rząd wprowadził kolejne luzowanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Życie coraz bardziej wraca do normalności. Wznawiane są działania czy inicjatywy społeczne – także te związane między innymi z programem Podwórka z Natury. O rewitalizacji przestrzeni mówiła Maja Dzieciątek z Towarzystwa Miłośników Olsztyna.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

W programie Podwórka z Natury zmieniana jest nie tylko przestrzeń wspólna, której używają sąsiedzi, ale również inicjowane są zmiany w relacjach między nimi. O swoich doświadczeniach opowiadał Jacek Rostek, uczestnik programu, który zgłaszał podwórka do rewitalizacji.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Dziś, 29 maja obchodzony jest Dzień Działacza Kultury. Ostatnie tygodnie dla wielu osób związanych z kulturą były bardzo trudne – pozamykane kina, teatry, muzea. Pandemia spowodowała, że świat kultury i sztuki przeniósł swoją działalność do sieci i to z sukcesem. Jednak obostrzenia są łagodzone. Rząd zapowiedział, że od 6 czerwca instytucje kultury będą mogły wznowić działalność. Będziemy mogli korzystać z oferty kin, teatrów, galerii na innych zasadach niż tych, które znaliśmy sprzed pandemii. W ogóle nasz świat, którego nieodłączną częścią jest kultura musi przyzwyczaić się do frazy „inaczej niż było”. Czy to „inaczej” będzie nas uwierało, czy zatęsknimy za tym co było?

Z dr Aleksandrą Drzał-Sierocką – kulturoznawczynią, filmoznawczynią i badaczką kultury rozmawiała Alicja Kulig.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Redakcja: D. Kucharzewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Potrącenie pieszych w Olsztynie i Białej Piskiej

W Olsztynie pieszy został potrącony na ulicy Bałtyckiej. W Białej Piskiej na ulicy Moniuszki. Do wypadku w Olsztynie doszło po południu na pasie w kierunku ronda...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV