Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 29.06.2020

Fot. Kinga Grabowska

O zasadach wypłacania zachowku, miejscach, które warto odwiedzić na Warmii i Mazurach, agroturystyce i bezpieczeństwie ptaków rozmawiała z gośćmi Bliższych Spotkań Izabela Malewska.

Jest bardzo złożoną instytucją prawa spadkowego i może być wypłacony tylko w postaci gotówki. Czym jest zachowek, komu przysługuje i jak wyliczyć wysokość zachowku wyjaśniała adwokat Jolanta Gajownik z Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie.

Od dziś w Bliższych Spotkaniach prezentujemy dwa nowe cykle – „Poradnik Turysty”  oraz „Warmia i Mazury NAJ…”

Co ciekawego można zobaczyć w stolicy Warmii i Mazur? Dlaczego warto odwiedzić Miejską Informację Turystyczną w Olsztynie? I czy warto skorzystać z bezpłatnych spacerów po Olsztynie mówił w „Poradniku Turysty” Adam Frenszkowski, przewodnik turystyczny.

00:00 / 00:00

Wakacyjny cykl „Warmia i Mazur NAJ…” przygotowuje Alicja Kulik.

Zaczynamy od Jezioraka, najdłuższego jeziora w Polsce, które ma aż 27 kilometrów. Na swoją żaglówkę zabrał nas łodzianin zakochany w mazurskich jeziorach. Sławomir Dylewski jest prezesem Stowarzyszenia Miłośników Kanału Elbląskiego Navicula.

00:00 / 00:00

Jak wynika z badań, w tym roku około 90 procent Polaków spędzi urlop w kraju. Będzie to przede wszystkim wypoczynek w małych pensjonatach, domkach czy gospodarstwach agroturystycznych.

Czy agroturystyka z regionu jest gotowa na turystów?

1. Piotr Wąsowicz, właściciel Rancza Bartołty, niewielkiej osady oddalonej o 30 kilometrów od Olsztyna.

00:00 / 00:00

2. Jolanta Pełka, Mazurska Knieja z okolic Miłakowa.

00:00 / 00:00

3.Teresa Baranowska, Agroturystyka Mario koło Lidzbarka Warmińskiego.

00:00 / 00:00

Ekrany dźwiękoszczelne, budynki z metalu i szkła. Ptaki nie widząc takiej przeszkody zderzają się z nią z dużą prędkością i giną.

O kolizjach ptaków z przezroczystymi powierzchniami, jak temu zapobiegać chronić ptaki mówiła Maja Jakubiuk z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00
Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w agroturystyka
Agroturystyka: ok. 60 proc. rezerwacji na wakacje już zajętych

Na wakacje ok. 60 proc. rezerwacji turystycznych jest już zajętych - powiedział prezes Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” Wiesław Czerniec. W tym roku, z oczywistych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV