Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 29.10.2019 r.

Kuźnia Społeczna po pożarze i przygotowania do kwesty na rzecz ratowania cmentarzy – to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski oraz Weronika Sujka, która wylicytowała współprowadzenie programu.

Bank Żywności w Olsztynie odnowił jeden z zabytkowych obiektów XIX-wiecznej stajni koszar dragonów. W odremontowanym budynku 20 września otwarto oficjalnie Kuźnię Społeczną, miejsce rozwoju przedsiębiorczości, działań społecznych, ekologicznych, aktywizacji zawodowej. Niestety w nocy 17 października wybuchł pożar. Straty szacowane są na 5 milionów złotych.

O Kuźni Społecznej, sytuacji po pożarze oraz zbiórce na odbudowę mówił Marek Borowski – prezes Banku Żywności w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

O atmosferze w Kuźni Społecznej, fenomenie miejsca, poniesionych stratach, tragedii pracowników i wsparciu mówił Rafał Radzymiński – redaktor naczelny magazynu Made In Warmia & Mazury, którego redakcja mieściła się w Kuźni Społecznej.

Posłuchaj rozmowy

„Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości” – Józef Piłsudski.

Pierwszy listopada to dzień, w którym odwiedzamy groby naszych bliskich, ale to także dzień, w którym zbieramy fundusze na ratowanie starych, zabytkowych nekropolii. W ubiegłym roku do puszek wolontariuszy kwestujących na olsztyńskich cmentarzach trafiło prawie 23 tysiące złotych, a od 2003 roku zebrano ponad 300 tysięcy złotych. Środki przeznaczone są na renowację czterech cmentarzy wpisanych do rejestru zabytków.

O dbaniu o groby tych, co tu byli przed nami i którzy tworzyli nasze miasto mówiła Danuta Jemiołkowska ze Społecznego Komitetu Ratowania Cmentarzy na Warmii i Mazurach.

Posłuchaj rozmowy

D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bank Żywności, Rafał Radzymiński, Kuźnia Społeczna, Weronika Sujka, agazyn
Wylicytowała audycję, by pomóc w odbudowie spalonej Kuźni. Ty też możesz dołożyć swoją cegiełkę

Udowodniliśmy nieraz, że gdy jest potrzeba pomocy, nie pozostajemy obojętni. Tak było i w tym przypadku. Kiedy pojawiła się grupa z licytacjami charytatywnymi na rzecz odbudowy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV