Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 30.06.2020

Warmia i Mazury, konie, podróże osób niepełnosprawnych oraz naturalne lody – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiała Izabela Malewska.

Wakacje się rozpoczęły, pogoda sprzyja, więc warto ruszyć się z domu i zwiedzić Warmię i Mazury. Dziś Robert Lesiński zapraszał do odwiedzenia Iławy nad Jeziorakiem.

A gdzie turysta może uzyskać informacje o ciekawych miejscach, obiektach, szlakach turystycznych i wydarzeniach? Z Andrzejem Bobrowiczem, przewodnikiem z Warmii i Mazur rozmawiał Robert Lesiński.

00:00 / 00:00

Jak koronawirus wpłynął na działalność informacji turystycznej – mówił Robert Wróbel, który kieruje Informacją Turystyczną w Mrągowie.

00:00 / 00:00

W drugim odcinku wakacyjnego cyklu Warmia i Mazury NAJ… zatrzymujemy się nad Jeziorem Jasnym – najczystszym jeziorem w województwie i jednym z najczystszych akwenów w Polsce. Z Aliną Rodziewicz, przewodnikiem z Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich rozmawiała Alicja Kulik.

Na Warmii i Mazurach coraz popularniejsze są stadniny koni.  Konie coraz częściej wykorzystywane są przy rehabilitacji i jako atrakcja turystyczna. Są także wdzięcznym obiektem zainteresowania lokalnych artystów malarzy. Czy koń powinien na stałe wpisać się w krajobraz naszego regionu jako atrakcja turystyczna mówiła Ewa Pałubińska,  instruktor jazdy konnej.

Podróże małe i duże z osobą niepełnosprawną – są możliwe i mogą być zaskakujące. Udowadnia to małżeństwo z Olsztyna. Małgosia i Kamil – porusza się na wózku – prowadzą nawet bloga podróżniczego. Kochają nie tylko dalekie podróże – ale i te po Warmii i Mazurach. Jak koronawirus zmienił plany urlopowe opowiadali Małgosia i Kamil Kowalewiczowie – blog „RobiMy Podróże”.

Statystyczny Polak zjada w ciągu roku średnio 4 litry lodów. W kraju nad Wisłą najchętniej wybierane są lody śmietankowe, czekoladowe i truskawkowe. Lody można dostać wszędzie – i to o każdej porze roku – ale szczególnie dobrze sprzedają się latem, gdy są upały. Jak zrobić w domu smaczne naturalne lody, kto je wymyślił  mówiła Teresa Iwanowska z Zespołu Szkół Gastronomiczno – Spożywczych w Olsztynie.

Przepisy na lody wegańskie i śmietankowe polecała Luiza Czyrko, zaprzyjaźniona perfekcyjna pani domu.

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmia i Mazury, lody, wakacje
Większość Polaków chce spędzić wakacje w kraju. „W Informacjach Turystycznych dowiemy się więcej, niż w internecie”

87 proc. Polaków swój wakacyjny urlop chce spędzić w kraju, najczęściej w górach lub nad morzem - podaje Polska Organizacja Turystyczna. Najczęściej planujemy wyjazdy w góry...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV