Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 19.05 2020

„Dzień Dobrych Uczynków” oraz alergia – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiała Iza Malewska.

Ostatnie tygodnie pokazały, że w wielu z nas jest chęć pomagania – i to już nie tylko medykom, ale także rodzinom potrzebującym i samotnym seniorom. Dziś obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków. Pomysłodawcą święta ustanowionego 10 lat temu jest Fundacja Ekologiczna ARKA. Czy pomagać innym jest łatwo mówiła Joanna Murzyn, społeczniczka.

Joanna Murzyn – cz. 1

00:00 / 00:00

Jak to się stało, że szpitalny sklepik stał się punktem dobroczynności w dobie pandemii? Z Anną Rydzińską, która prowadzi sklepik w szpitalu jednoimiennym w Ostródzie rozmawiała Anna Minkiewicz-Zaremba.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Wiosna przynosi nam cieplejsze dni, więcej słońca. Przyroda budzi się do życia – wszystko wokół nas się zieleni. Zaczynają kwitnąć drzewa, krzewy i kwiaty. Niestety nie wszystkim ta pora roku kojarzy się pozytywnie. Dla alergików wiosna to kaszel, katar i ból głowy. Co to jest alergia, jak się objawia i jak ją leczyć – mówiła dr n. med. Magdalena Zakrzewska z Olsztyńskiego Szpitala Pulmonologicznego.

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, alergia
Dają rzeczom drugie życie. W Ełku stanęła szafa wsparcia

W kamienicy przy ulicy Małeckich 3 w Ełku stanęła tzw. szafa wsparcia. To inicjatywa Fundacji Wsparcia Nauki i Biznesu. Jak wyjaśnia Hubert Górski z fundacji, każdy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV