Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

BMW uderzyło w drzewo, kierowca zginął na miejscu. To trzeci śmiertelny wypadek od soboty

Około godziny 3 w nocy w miejscowości Ruszajny na trasie  Jeziorany – Barczewo kierowca bmw stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że zginął na miejscu. Miał 27 lat.

To już trzecia ofiara śmiertelna w czasie tego weekendu. W sobotę 2 osoby zginęły w czołowym zderzeniu dwóch aut  w Bagienicach na  krajowej 16 Olsztyn – Mrągowo. Również w sobotę na drogach  regionu doszło  do 6 innych wypadków i 62 kolizji. Rannych zostało 7 osób. Policja zatrzymała 13 nietrzeźwych kierowców.

W całym kraju trwa policyjna akcja Znicz. Drogi patroluje większa niż zazwyczaj liczba policjantów. W ubiegłym roku w tym samym czasie  na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, doszło do 35 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 41 zostało rannych. W tym roku w ciągu dwóch dni zginęły już 3 osoby.

Na Warmii i Mazurach warunki drogowe nie są sprzyjające. Przez cały dzień zapowiadane są opady deszczu i silny wiatr. Jezdnie są mokre, na poboczach zalegają liście więc jest niebezpiecznie i ślisko.

Autor: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, wypadki, policja
Rozpoczyna się policyjna akcja Znicz. Będzie więcej patroli zwłaszcza w okolicach cmentarzy

Na drogi, jak co roku wyruszy więcej  funkcjonariuszy, nie tylko z drogówki. Będą kontrolować prędkość i trzeźwość, rozładowywać korki i zatory. A kierowcy powinni pamiętać, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV