Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wsparcie dla rodziców wcześniaków

W Olsztynie odbyło się pierwsze spotkanie Grupy Wsparcia dla rodziców wcześniaków.

Zespół powstał ponieważ – jak mówi Justyna Kaczorowska z Fundacji Uśmiech Bobasa – po wyjściu ze szpitala rodzice zostają z wieloma pytaniami, na które trudno im znaleźć odpowiedź. My chcemy udzielić im wsparcia psychologicznego, położnej neonatologicznej i laktacyjnej oraz umożliwić spotkania z neurologiem, który odpowie na wszystkie pytania.

Dla rodziców jest to niezwykle ważne, ponieważ po wypisaniu ze szpitala pozostajemy bez wsparcia. – dodaje Ewelina Wójcik, mama przedwcześnie urodzonej Zuzi. Musimy do każdych drzwi pukać, wdzierać się i prosić o pomoc, a wszyscy lekarze mówią, że trzeba czekać. Czekamy, ale tak na prawdę każdy dzień jest w ważny w walce o zdrowie naszego dziecka.

Na pierwszym spotkaniu rodzice mogli porozmawiać z fizjoterapeutą. Marta Kardynał uczyła rodziców jak ćwiczyć z dzieckiem i podkreśliła, jak ważne jest, aby dziecko było od początku pod stałą opieką rehabilitantów. Jeśli będą wychodziły jakieś nieprawidłowości to trzeba jak najwcześniej rozpocząć terapię, żeby jak najszybciej skierować rozwój na prawidłowy tor. – wyjaśnia Marta Kardynał.

To właśnie dzięki intensywnej terapii od samego początku dziecko ma szansę na normalny rozwój.

Spotkania Grupy Wsparcia będą odbywały się cyklicznie co miesiąc.

Więcej w zdrowie, noworodek, szpital
Działdowianie oddają Łukaszowi szpik

W Działdowie ruszyła akcja „Dzień Dawcy Szpiku dla Łukasza i innych”. Potencjalny dawca powinien być zdrowy i mieć od 18 do 55 lat. Rejestracja zajmuje chwilę....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV