Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bogusław Chrabota: moja biografia jest bardzo pokomplikowana

Bogusław Chrabota. Fot. Łukasz Węglewski

Barbara Fedoniuk zaprasza do wysłuchania rozmowy z Bogusławem Chrabotą – dziennikarzem telewizyjnym, radiowym i prasowym, publicystą, pisarzem i redaktorem naczelnym dziennika Rzeczpospolita.

Studiował prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wielokrotny stypendysta w USA.

Zaczynał od publikacji w opozycyjnych czasopismach wydawanych w Krakowie. Od 1986 r. pisał m.in. w „Promienistych”, „Słowie” oraz „Tygodniku Powszechnym” i „Znaku”. W latach późniejszych publikował min. w „Pressie”, „Ozonie”, „Newsweeku”, „Wprost”.

Od 1983 roku byłem w podziemiu. Mój debiut był albo w paśmie niezależnym albo Tygodniu Powszechnym

Wykładowca akademicki (min. Uniwersytet Warszawski, Wyższa Szkoła im. Koźmińskiego, SWPS).

Doświadczenie dziennikarza telewizyjnego zdobywał w TVP. Od 1990 roku był w TVP Kraków, później w 1992 roku został zastępca dyrektora Redaktora Naczelnego TAI w Warszawie. Od 1993 roku współtworzył telewizję Polsat. Pełnił w niej funkcje m.in. dyrektora programowego, szefa anteny, szefa informacji i publicystyki, był też pomysłodawcą różnych programów.

Mam wrażenie, że wyrwałem Rzeczpospolitą z myślenia skrajnie partyjnego (…) Z pisma zrobiłem jedność (…) Wszyscy wybitni chcą u nas pisać.

19 grudnia 2012 roku został powołany na stanowisko redaktora naczelnego dziennika ” Rzeczpospolita”, które objął z dniem 2 stycznia 2013.

Do wysłuchania rozmowy z Bogusławem Chrabotą zaprasza Barbara Fedoniuk – posłuchaj

Bogusław Chrabota. Fot. Łukasz Węglewski

(łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w I kto to mówi, Barbara Fedoniuk
Nadinsp. Józef Gdański: nie wrzeszczę na podwładnych

Barbara Fedoniuk zaprasza do wysłuchania rozmowy z nadinsp. Józefem Gdańskim - Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie. Nadinsp. Józef Gdański pełni służbę w Policji od 1981 roku....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV