Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bogusława Orzechowska: Obrady Senatu będą ciekawe i trudne

Senator Bogusława Orzechowska. Fot. archiwum Radia Olszty—

– To będzie ciekawa kadencja Senatu – powiedziała w Porannych pytaniach senator Prawa i Sprawiedliwości Bogusława Orzechowska.

Po ostatnich wyborach Prawo i Sprawiedliwość straciło większość w izbie wyższej parlamentu – ma 48 ze 100 senatorów. Senator Orzechowska liczy jednak, że w przypadku ważnych ustaw będzie udawało się osiągnąć porozumienie.

Prawo i Sprawiedliwość złożyło też protesty wyborcze dotyczące wyborów w 6 senackich okręgach. Trzy kolejne protesty złożyła też Koalicja Obywatelska. Na ich rozpatrzenie Sąd Najwyższy ma 3 miesiące. Pierwsze posiedzenie Senatu zaplanowane jest natomiast na 12 listopada.

Obecnie trwają prace nad składem nowego rządu Prawa i Sprawiedliwości. Z oficjalnych zapowiedzi wynika, że premierem pozostanie Mateusz Morawiecki. Nie wiadomo natomiast, kto obejmie poszczególne ministerstwa. Senator Bogusława Orzechowska – członek Senackiej Komisji Zdrowia – uważa, że na stanowisku ministra zdrowia nie zobaczymy zmian.

Nic nie wiadomo, żeby były konieczne jakieś zmiany, bo obecny minister zdrowia sprawdził się. Myślę, że poprawił już funkcjonowanie służby zdrowia i nie sądzę, żeby była potrzeba zmiany.

Nowy rząd mamy poznać najpóźniej do 26 listopada.

Do wysłuchania rozmowy z Bogusławą Orzechowską zaprasza Andrzej Piedziewicz

00:00 / 00:00

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, senat, Prawo i Sprawiedliwość
Jacek Protas: Mam nadzieję, że Senat będzie miejscem rzetelnej debaty na temat projektów ustaw

- Choć nie wygraliśmy wyborów to poparcie dla naszego ugrupowania zwiększyło się - przekonywał w Porannych pytaniach wybrany na kolejną kadencję poseł Koalicji Obywatelskiej Jacek Protas....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV