Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bohaterska postawa policjanta z Elbląga. Funkcjonariusz podczas wakacji uratował tonące dzieci

Fot. KWP Olsztyn

Policjant z Elbląga uratował dwóch kilkuletnich chłopców podczas spływu kajakowego w Tajlandii. Funkcjonariusz był tam z żoną na wakacjach. St. sierż. Artur Ponichtera został wyróżniony przez Komendanta Głównego Policji.

Niewiele brakowało, a dla pewnych turystów wymarzone wakacje w Tajlandii skończyłyby się tragedią. Na szczęście nie dopuścił do tego elbląski policjant. Funkcjonariusz st. sierż. Artur Ponichtera pod koniec czerwca przebywał nad tropikalną rzeką Sok w Tajlandii. Był tam z żoną na wakacjach. W pewnym momencie zauważył jak płynący rzeką kajak z dwoma chłopcami wywraca się, a oni wpadają do wody. Bez wahania wskoczył do rzeki. Jednego z chłopców wyciągnął spod kajaka, drugie dziecko uwolnił z chaszczy. Obydwu bezpiecznie odholował na brzeg. Dzięki szybkiej reakcji policjanta nikt nie odniósł żadnych obrażeń i skończyło się głównie na strachu.

Po urlopie funkcjonariusz wrócił do Polski i do swojej macierzystej jednostki w Elblągu. Nikomu nie opowiedział nic na temat tego, co się stało nad rzeką w Tajlandii i nikt by się o tym nie dowiedział. Jednak do KGP wpłynął e-mail z wyrazami wdzięczności i uznania od jednego z rodziców uratowanego chłopca. Dlatego Komendant Główny Policji postanowił wyróżnić funkcjonariusza listem gratulacyjnym i nagrodą pieniężną. Także Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie wyróżnił i uhonorował elbląskiego funkcjonariusza okolicznościowym medalem.

W imieniu Komendanta Głównego Policji gratulacje i wyróżnienie st. sierż. Arturowi Ponichterze wręczył insp. Arkadiusz Sylwestrzak – I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Fot. KWP Olsztyn

 

Źródło: KWP Olsztyn
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, wakacje, ratunek, odznaczenie, St. sierż. Artur Ponichtera, Tajlandia
Biegał z nożem po Kętrzynie. Mężczyzna groził śmiercią przypadkowemu przechodniowi

Policjanci zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który nożem kuchennym groził pozbawieniem życia przypadkowemu przechodniowi. W chwili zatrzymania napastnik był nietrzeźwy. Trafił do policyjnego aresztu. Zgodnie z postanowieniem prokuratora...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV