Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bojerowy czempionat jednak na Niegocinie! Karol Jabłoński: To wspaniały moment na zakończenie bojerowej kariery

www.karoljablonski.pl

To będzie gratka dla miłośników bojerów z Warmii i Mazur. Pierwszy raz w historii Mistrzostwa Świata w najbardziej prestiżowej klasie DN odbędą się na akwenie Krainy Wielkich Jezior.

Choć organizatorem imprezy jest Estonia, to z powodu braku warunków, dziś rano podjęto decyzję o tym, że czempionat zostanie rozegrany na jeziorze Niegocin.

Czy to oznacza kolejny raz dominację Polaków? Wiele na to wskazuje, tym bardziej, że ostatnich sześć edycji zawodów rozgrywanych poza naszym krajem wygrywali biało-czerwoni. Dwa razy Tomasz Zakrzewski z Mikołajek, a ostatnie cztery edycje olsztynianin Karol Jabłoński.

Moja sportowa kariera dobiega do końca. Byłby to wspaniały moment na oficjalne zakończenie kariery i maksymalnego ścigania się na bojerach

– skomentował Jabłoński.

Wśród faworytów, wymieniany jest również Michał Burczyński z AZS-u UWM Olsztyn, który w ostatnich ośmiu edycjach, sześciokrotnie stawał na podium Mistrzostw Świata.

Flotylla bojerów z całego świata być może zostanie na Mazurach na dłużej. Tydzień później mają się bowiem odbyć Mistrzostwa Europy – być może również na Niegocinie.

Posłuchaj relacji M. Świniarskiego.

Autor: M. Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bojery, Niegocin, Karol Jabłoński
Michał Burczyński bojerowym Mistrzem Polski

Znamy bojerowego Mistrza Polski w klasie DN. Na Mazurskim jeziorze Dargin ze złota cieszył się Michał Burczyński z AZS-u UWM Olsztyn. Utytułowany olsztyński bojerowiec wyprzedził Karola...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV