DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

Bolesna porażka szczypiornistek Startu. Elblążanki nie dały rady akademiczkom z Koszalina

Szczypiornistki Startu Elbląg. Fot. Anna Dembińska

Przykrą niespodziankę kibicom sprawiły szczypiornistki KRAM Startu Elbląg, które podejmowały ostatni zespół grupy mistrzowskiej – Energę AZS Koszalin i przegrały 27:31. Koszalinianki pierwszą połowę wygrały 16:11 i w drugiej umiejętnie broniły wyniku.

Trener Energi Anita Unijat bardzo chwaliła swój zespół.

00:00 / 00:00

W pierwszej połowie Start grał źle. Słaba skuteczność, błędy w ataku pozycyjnym, dość niepewna, dziurawa obrona. Druga połowa lepsza, Start walczył, dwukrotnie zbliżył się na dwa trafienia, ale to było wszystko na co było stać tego dnia elbląski zespół. Na dodatek przykrej kontuzji doznała i została odwieziona do szpitala na badania, kapitan Startu Joanna Waga.

W kontekście zbliżających się trudnych spotkań trener Andrzej Niewrzawa nie krył niepokoju.

Już w środę Start gra z Selgrosem w Lublinie, trzy dni później z Zagłębiem w Lubinie, a 3 maja u siebie podejmować będzie obecnego lidera Vistal Gdynia.

…………………………………..

Kram Start Elbląg – Energa AZS Koszalin 27:31 (11:16)
KRAM Start Elbląg: Szywerska, Powaga – Balsam (9), Grobelska, Waga (2), Muchocka (2), Jędrzejczyk (1), Kwiecińska, Gerej, Lisewska (6), Stokłosa, Świerżewska (1), Andrzejewska (6), Szopińska.

Szczypiornistki Startu Elbląg. Fot. Aneta Dembińska

(J.Salmonowicz/Ł.Węglewski)

Więcej w Piłka ręczna, szczypiorniak, Start Elbląg
Szczypiorniści Warmii Traveland wygrali z Nielbą Wągrowiec

Było ciężko, ale piłkarze ręczni Warmii Traveland Olsztyn pokazali ponownie serce do walki i, mimo komplikacji pozasportowych, wygrali z sąsiadem w tabeli - Nielbą Wągrowiec. Spotkanie...