Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bożonarodzeniowe dary trafią do rodaków na Wileńszczyźnie. Rusza akcja „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”

Fot. flickr.com

W całej Polsce ruszyła akcja Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach. W naszym regionie zbierane są także dary dla zasłużonych weteranów. W Elblągu koordynatorem zbiórki jest Stowarzyszenie im. generała brygady Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego.

Akcję organizuje Polska Fundacja Wartości ze wsparciem Pierwszej Damy Agata Kornhauser-Dudy. Dodajmy – po 11 listopada na stronie internetowej fundacji będzie dostępna pełna lista miejsc, w których prowadzona jest zbiórka. Każdy może włączyć się do zbiórki, która potrwa do 4 grudnia. Potrzebne jest właściwie wszystko, od przyborów szkolnych, przez artykuły sanitarne po słodycze i żywność. Ale tylko produkty, które przetrwają do Bożego Narodzenia – tłumaczy Anna Szczepańska, prezes Stowarzyszenia Generała Nieczuja – Ostrowskiego.

Organizatorzy proszą o nieprzynoszenie gotowych paczek, ponieważ dary będą sortowane przed wysyłką na Kresy. W Elblągu dary można osobiście przynosić do Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód przy ul. Królewieckiej 169. Organizator akcji może też odbierać je własnym transportem po wcześniejszym umówieniu.

Wszystkie rzeczy i żywność trafią potem do centrali akcji pod Szczecinem, a stamtąd wojsko odwiezie paczki do wytypowanych miejsc na Kresach.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, dary, Anna Szczepańska
Zdzisław Dubiella: Rozbudowujemy się, bo na kierunkach medycznych chcemy kształcić na poziomie nauczania XXI wieku

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna rozpoczęła budowę Centrum Symulacji Medycznych - poinformował goszczący w Porannych pytaniach rektor Zdzisław Dubiella. Rektor Dubiella podkreślił, że uczelnia, którą kieruje chce kształcić...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV