Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bp Jacek Jezierski: zwoływane raz na jakiś czas synody są czymś niezwykłym

Biskup diecezji elbląskiej Jacek Jezierski. Fot. A.Żyła

Synod diecezji elbląskiej jest jednym z ważniejszych wydarzeń w integracji środowisk kościelnych i ich pobudzeniu do współpracy – mówił w Porannych Pytaniach Polskiego Radia Olsztyn biskup diecezji elbląskiej Jacek Jezierski.

W diecezji elbląskiej – która jest dość młoda, bo liczy sobie niespełna 25 lat – rozpoczął się pierwszy w historii synod. To spotkanie biskupów z różnych regionów świata, podczas którego omawiane są sprawy związane z działalnością Kościoła. Biskup diecezji elbląskiej Jacek Jezierski, podkreślił w Porannych Pytaniach, że w porównaniu z diecezjami liczącymi 1000 czy 800 lat elbląska jest młoda. Gość Polskiego Radia Olsztyn jako przykład podał diecezję płocką, w której odbyło się już 50 synodów. Diecezja Elbląska została powołana w 1992 roku decyzją papieża Jana Pawła II. 25 marca 2017 roku będzie ona obchodzić ćwierćwiecze.

Posłuchaj rozmowy Miry Stankiewicz z bp Jackiem Jezierskim

00:00 / 00:00

 

 

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kościół
W Pasłęku archeolodzy odkryli tajemniczy tunel

Archeolodzy natrafili na tunel prawdopodobnie łączący zamek w Pasłęku z kościołem Św. Bartłomieja. Do odkrycia doszło podczas badań okolic zamku. Pochodzący z Pasłęka Sławomir Sadowski, obecny...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV