Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bracia Grimm w elbląskim ,,Światowidzie”

Bracia Grimm

„Once upon a time… czyli Dawno, dawno temu…” – to tytuł wystawy ilustracji do baśni braci Grimm, którą jeszcze do poniedziałku możemy oglądać w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Obrazy stworzyli estońscy ilustratorzy, zarówno z najmłodszego pokolenia artystów, którzy rozpoczynają swoją karierę, jak i doświadczeni twórcy, którzy pozostawili już ślad w estońskiej historii sztuki.

Baśnie braci Grimm inspirowały wielu artystów. Powstawały filmy, animacje, adaptacje teatralne. Piękne, mądre, bo porządkujące świat, choć często mroczne bajki pobudzały wyobraźnie dzieci na całym świecie.

Dzięki inicjatorce wystawy Viive Noor, która także jest czynną ilustratorką, 20 artystów na powrót sięgnęło po inspirację do tego ponadczasowego zbioru baśni.

Wystawa dostępna jest w Galerii „Nobilis”.

Autor: M.Szczygło
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Światowid
Całkowita modernizacja, nowa sala kinowa i digitalizacja w 3D. Rewolucyjne zmiany w Centrum Spotkań Europejskich w Elblągu

Ponad 23 miliony złotych będzie kosztować rozbudowa siedziby Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu. W ciągu 2 lat budynek zostanie zmodernizowany i powiększony o prawie 2...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV