Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Brak chętnych do organizacji kąpielisk w powiecie elbląskim. „Prawdopodobnie powstanie tylko jedno – w Pasłęku”

Fot. Fotolia

Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy powiatu elbląskiego będą mieli w czasie lata problem ze znalezieniem bezpiecznego miejsca do kąpieli.

Choć na Żuławach wody nie brakuje, to brak jest chętnych do organizowania kąpielisk – informuje Marek Murdzia, rzecznik elbląskiego starostwa. Prawdopodobnie powstanie jedno, ale tylko w lipcu – w Parku Ekologicznym w Pasłęku. Ten problem dotyczy też miejscowości położonych na południowym brzegu Zalewu Wiślanego. Tu wszystko w rękach gmin lub prywatnych administratorów.

00:00 / 00:00

Można za to spokojnie uprawiać sporty wodne. Na przykład w stanicy wodnej w Nadbrzeżu, która jest własnością powiatu, dostępny jest sprzęt pływający, a nad bezpieczeństwem czuwa Elbląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, nie wolno kąpać się też w rzece Elbląg. Na całej jej długości obowiązuje zakaz ze względu na fakt, że jest ona szlakiem żeglownym.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, woda, ratownicy, kąpielisko, powiat elbląski
Schładzanie i nawadnianie – obowiązkowe podczas upałów. Sprawdź, jak radzić sobie z wysokimi temperaturami

Gdy żar leje się z nieba, najchętniej wskoczylibyśmy do wody, by choć na chwilę się schłodzić. Jednak życie w mieście nie sprzyja takim zachowaniom, jak na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV