Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Brak przeglądu, ponad 3 promile alkoholu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Interwencja dwóch mężczyzn mogła zapobiec tragedii

Fot. fotolia.pl

Policja zatrzymała 54-letniego mieszkańca gminy Płośnica, który kierował pojazdem wbrew sądowemu zakazowi i mając 3,5 promila alkoholu w organizmie. Auto nie posiadało także aktualnego przeglądu.

W jednej z miejscowości w gminie Płośnica dwóch mieszkańców stojąc pod sklepem spożywczym zauważyło podjeżdżający pojazd marki Daewoo Matiz. Z samochodu wysiadł, chwiejąc się na nogach, mężczyzna w średnim wieku, po czym wszedł do sklepu zakupił kilka piw i ponownie wsiadł do pojazdu próbując go uruchomić. Dwaj młodzi mężczyźni podeszli do kierowcy matiza i poprosili by wysiadł z auta, a następnie wyjęli kluczyki ze stacyjki i wezwali policję.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości oraz dokumenty mężczyzny i pojazdu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 3,5 promila alkoholu w organizmie 54-latka. Policjanci ustalili również, że mężczyznę obowiązuje dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Jakby tego było mało, auto nie posiadało aktualnego przeglądu, co poskutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu.

54-latkowi za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat więzienia.

 

Źródło: KPP Działdowo
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w auto, pijany, więzienie, samochód, zatrzymanie, zakaz prowadzenia
Oszust złapany na gorącym uczynku. 37-latek podawał się za pracownika ZUS-u

W ręce olsztyńskiej policji wpadł oszust podający się za pracownika ZUS-u. Jego wspólniczką była kobieta. Zaczepiali starszych ludzi pod blokami twierdząc, że chcą wręczyć dofinansowanie z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV