Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Brak sankcji za opóźniony PIT. Jest jeden warunek

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Fiskus nie będzie karał za złożenie deklaracji podatkowej po terminie, jeśli nastąpi to do końca maja. To jeden z zapisów zgłoszonych przez ministerstwo finansów do tak zwanej tarczy antykryzysowej. Dziś projektami ustaw zajmują się posłowie.   

Rzecznik ministerstwa finansów Paweł Jurek przypomina, że dla większości indywidualnych podatników formularz PIT został przygotowany i wypełniony automatycznie.

00:00 / 00:00

Korzystając z internetowej usługi „Twój e-PIT” można je zaakceptować lub odrzucić. Można też nie wykonywać żadnej czynności i wówczas PIT zostanie automatycznie wysłany 30 kwietnia. Jeśli z rozliczenia będzie wynikać obowiązek dopłaty podatku, urząd skarbowy poinformuje o tym podatnika w maju.

Rzecznik dodaje, że gdyby okazało się, że zeznanie trzeba skorygować, będzie to można zrobić po 30 kwietnia.

Paweł Jurek podkreśla, że brak kar za opóźnienia będzie szczególnie istotny dla osób prowadzących działalność gospodarczą, ponieważ dla nich zeznanie podatkowe nie jest przygotowywane automatycznie.

00:00 / 00:00

Ustawowy termin rozliczenia się z fiskusem za ubiegły rok minie 30 kwietnia.

Redakcja: A. Chmielewska za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w fiskus, rozliczenie, PIT
Od soboty można składać PIT. Sprawdź, jakie zmiany nastąpiły w rozliczeniu podatku

Rusza akcja PIT. Od soboty 15 lutego będzie można składać rozliczenia podatkowe za rok 2019. Od soboty 15 lutego można składać PIT-y drogą elektroniczną. PIT-y papierowe...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV