Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Braniewo dostało 800 tysięcy złotych rządowej dotacji na budowę mostu. To jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji

Budowa mostu w Braniewie. Fot. T.Sitarz (TV Braniewo 24)

800 tysięcy złotych rządowej dotacji z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury dostał samorząd Braniewa na budowę mostu.

W przyszłym roku miasto ma szansę na drugą , taką samą transzę dofinansowania. Inwestycja jest w trakcie robót. Początkowo władze Braniewa mogły liczyć tylko na pomoc powiatu braniewskiego. W sprawę zaangażowali się jednak parlamentarzyści z Warmii i Mazur oraz wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Budowa mostu ma kosztować 3 i pół miliona złotych. Dla Braniewa to ogromna kwota. Rok temu władze miasta podjęły decyzję o jego budowie, choć wsparcie wówczas zadeklarował tylko starosta braniewski.

– Kierunek starań o dotacje z rządowych programów wskazali parlamentarzyści – przyznaje burmistrz Braniewa Monika Trzcińska.

Most przez Pasłękę w ciągu ulicy PCK jest jedną z najbardziej oczekiwanych przez braniewian inwestycji. Przez miasto prowadzi tylko jedna przeprawa. Drugi most podniesie nie tylko komfort mieszkańców, ale przede wszystkim ich bezpieczeństwo. Ma być gotowy w przyszłym roku.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

(mst/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, rząd, Braniewo, most, dotacja
Aż 41% polskich firm podniosło płace w ciągu ostatniego półrocza

Prawie połowa polskich firm podwyższyła zarobki swoim pracownikom - tak wynika z badań TNS Polska. W ponad połowie płace utrzymały się na stałym poziomie. To dane...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV