Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Braniewo: radni zablokowali likwidację ośrodka sportu

Urząd Miasta w Braniewie. Fot. M. Sochacki

Radni Braniewa nie zgodzili się na likwidację Miejskiego Ośrodka Sportu i włączenie go w struktury Urzędu Miasta.

Dwóch radnych zarzuciło burmistrz Braniewa Monice Trzcińskiej próby „zastraszenia”. Projekt uchwały zakładał likwidację MOS i przekazanie jego zadań wieloosobowemu stanowisku do spraw sportu, kierowanemu przez koordynatora. Miałoby to dać około 180 tysięcy złotych rocznie oszczędności na etatach: dyrektora, sekretarki i księgowej.

Przed głosowaniem odczytano oświadczenie, pod którym podpisało się 12 radnych z Naszego Braniewa i Porozumienia Samorządowego. Czytamy w nim, że nie zgadzają się na próby nacisku na radnych i potępiają je. Chodziło o wiceprzewodniczącego rady Jacka Gawrysia i radnego Tomasza Klimczaka. Pierwszy z nich, który pracuje w podlegającej miastu Administracji Budynków Komunalnych, miał dostać propozycję obniżenia poborów. Drugi – decyzją burmistrz – przestał być trenerem piłkarskiej drużyny dziecięcej.

Radni poprosili burmistrz Monikę Trzcińską, by wycofała projekt uchwały w obawie, że w zaistniałej sytuacji głosowanie może być nieobiektywne. Tak się jednak nie stało i projekt likwidacji Miejskiego Ośrodka Sportu w Braniewie został poddany pod głosowanie. 12 radnych zagłosowało przeciw, a dwóch było „za”.

Urząd Miasta w Braniewie. Fot. M. Sochacki

 

 

(kan/andrea/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Braniewo
Radni Braniewa przeciw likwidacji Miejskiego Ośrodka Sportu

Radni Braniewa nie zgodzili się na likwidację Miejskiego Ośrodka Sportu i włączenie go w struktury Urzędu Miasta. Dwóch radnych zarzuca burmistrz Braniewa Monice Trzcińskiej próby „zastraszenia”....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV