Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Braniewo weszło do strefy ekonomicznej i liczy na inwestorów

Po blisko roku starań władz miasta w Braniewie powstała Podstrefa Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Wcześniejsze zabiegi o wpisanie do strefy atrakcyjnych dla inwestorów działek w pobliżu rampy kolejowej kończyły się fiaskiem. Teraz Braniewo liczy na zainteresowanie przedsiębiorców, nie tylko lokalnych. Podstrefa Braniewo to trzy działki przy ulicach Kolejowej, Królewieckiej oraz Szkolnej przy wyjeździe na Rogity.

– Mają regularny kształt i dostęp do rampy kolejowej, co jest ich ogromnym atutem – uważa Burmistrz Braniewa Monika Trzcińska. Są to tereny atrakcyjne, powinny zdaniem władz miasta zainteresować inwestorów, którzy zechcą utworzyć nowe miejsca pracy.

Podjęcie działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej daje przedsiębiorcom wiele ułatwień w ramach pomocy publicznej, na przykład w formie zwolnień podatkowych. Zwolnienie to przysługuje z dwóch tytułów – z tytułu nowej inwestycji i z tytułu tworzenia nowych miejsc pracy. Przedsiębiorca ma pełną swobodę w wyborze modelu, z którego chce korzystać.

 

(mst/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Braniewo, Rogity, wmsse, Specjalna Strefa Ekonomiczna
Dzięki fortelowi pogranicznika pijany kierowca zakończył jazdę

Pogranicznik z Braniewa użył fortelu, żeby zatrzymać pijanego kierowcę i odebrać mu kluczyki. Kolejny pijany kierowca na Warmii i Mazurach wyeliminowany z ruchu. Złapał go pogranicznik...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV