Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Brązowy medalista mistrzostw świata środkowym Indykpolu AZS Olsztyn

Taylor Averill dołączył do składu Indykpolu AZS Olsztyn. Amerykański środkowy jest brązowym medalistą mistrzostw świata z 2018 roku.

Taylor Averill przyznał, że gra w Polsce – najlepszej lidze na świecie – będzie dla niego nowym doświadczeniem

Doszliśmy do porozumienia bardzo szybko, co było dla mnie ważne. Podczas rozmów z władzami klubu dostrzegłem, że zespół został zbudowany bardzo dobrze, a sztab szkoleniowy jest na wysokim poziomie. Wszyscy mają podobny cel do mojego, jakim jest wygrana. Dlatego nie miałem wątpliwości, że Indykpol AZS będzie świetnym miejscem do gry w przyszłym sezonie.  Jestem podekscytowany, że już niedługo zobaczymy się w Olsztynie.

– przyznał Taylor Averill.

Tomasz Jankowski, prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA podkreślił, że klub szukał bardzo doświadczonego zawodnika. Dlatego wybór padł na Taylora Averilla.

Jest to zawodnik, który na swoim koncie ma występy w lidze włoskiej, francuskiej, grał w tegorocznych rozgrywkach ligi mistrzów oraz zdobył medal mistrzostw świata. Jestem przekonany, że pomoże nam w celu, jakim jest awans do fazy play-off.

Ostateczny skład Indykpolu AZS Olsztyn, z nowym przyjmującym, zostanie zaprezentowany na początku lipca.

Obecnie Taylor Averill przygotowuje się z reprezentacją USA do rozgrywek Siatkarskiej Ligi Narodów. Polscy kibice będą mieli okazję zobaczyć go w najbliższy weekend w Katowicach. Tam Amerykanie zmierzą się z Polakami, Brazylijczykami i Australijczykami.

Mierzący ponad dwa metry siatkarz urodził się 5.03.1992 w Portland. W sezonie 2018/2019, Averill wraz z francuskim Chaumont, zdobył tytuł wicemistrza Francji. W 29 rozegranych spotkaniach zdobył aż 300 punktów – w tym 187 z ataku, 65 blokiem i 48 w polu serwisowym. Taylor Averill to również jeden z filarów reprezentacji USA.

 

Redakcja: K. Ośko za indykpolazs.pl

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn
Włoski trener poprowadzi Indykpol AZS Olsztyn w nowym sezonie

Włoch Paolo Montagnani w najbliższym sezonie będzie dowodził Indykpolem AZS Olsztyn. To doświadczony szkoleniowiec, który od ponad 20 lat z powodzeniem prowadził zespoły we Włoszech i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV