Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bruksela doceniła pomysłowość olsztyńskich naukowców

Profesor Andrzej Kukwa. Fot. archiwum RO

Sukces olsztyńskich naukowców na światowych targach wynalazków w Brukseli. Złoty medal otrzymał m.in. prof. Andrzej Kukwa ze Szpitala Uniwersyteckiego w Olsztynie.

– Naukowiec został doceniony za wynalezienie maski, która monitoruje oddech. – Znakomitość naszego wynalazku polega na tym, że możemy badać osobno nos, usta, a także jamę ustną  – mówił Andrzej Kukwa.

Na targach prezentowało się ponad 300 wystawców z kilkunastu krajów. Nagrody i wyróżnienia przyznało jury złożone z kilkudziesięciu międzynarodowych ekspertów.

Część naszych naukowców mówiła, że udział w targach to dla nich okazja do rozmów z firmami i instytutami w sprawie realizacji innowacyjnych rozwiązań.

Na targach w Brukseli Polacy zaprezentowali 50 innowacyjnych rozwiązań z różnych dziedzin: informatyki, elektroniki, chemii, biologi i medycyny. Łącznie otrzymali 24 złote medale i 3 srebrne.

(iar/mlew/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w naukowiec
Roch Mackowicz laureatem konkursu profesor Wengris

Profesor Roch Mackowicz - ornitolog, pedagog i leśnik odebrał w Olsztynie nagrodę imienia profesor Janiny Wengris. Wyróżnienie przyznaje samorząd województwa za wspieranie i propagowanie postaw proekologicznych....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV