Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Brzostek i Kołosińska z awansem w Starych Jabłonkach

Fot. Kamil Pastusiak (KamPas Sport)

Do drugiej rundy turnieju FIVB Beach Volleyball World Tour SK Bank Mazury Grand Slam 2014 awansował duet Monika Brzostek i Kinga Kołosińska.

Polki w Starych Jabłonkach spisują się różnie, ale najważniejszy jest awans. Z turniejem pożegnały się natomiast dwie pozostałe polskie drużyny kobiece.

W czwartek siatkarki zakończyły rozgrywki grupowe. Już po środowych pojedynkach wiadomo było, że do kolejnej rundy nie awansują Jagoda Gruszczyńska i Karolina Baran oraz Dorota Strąg i Katarzyna Kociołek. Po dwóch porażkach, które Polki poniosły w środę, straciły szanse na awans. Obie pary nie zakończyły turnieju pozytywnym akcentem i w swoich ostatnich meczach przegrywały 0:2, co oznacza, że w tegorocznych mazurskich rozgrywkach nie ugrały nawet jednego seta. Team Gruszczyńska/Baran przegrał w starciu z niemieckimi reprezentantkami Borger/Büthe, natomiast para Strąg/Kociołek uległa w półgodzinnym pojedynku Szwajcarkom Goricanec/Hüberli.

Dużo lepiej spisuje się najlepsza polska para – Monika Brzostek i Kinga Kołosińska. Polki po środowych meczach miały na koncie wygraną i porażkę, do południa w czwartek przegrały natomiast w bardzo wyrównanym starciu z Brazylijkami Lima/Fernanda. Pojedynek zakończył się tie-breaku, a po nim bardzo wyczekiwano wyniku z boiska trzeciego, gdzie walczyły grupowe rywalki z Niemiec i Argentyny. Chwilę po ostatnim gwizdku sędziego wiadomo było, że w pierwszej rundzie zagrają reprezentantki Polski, a o ich awansie zdecydowały małe punkty.

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska przystąpiły do pojedynku w I rundzie zawodów bardzo podbudowane i od razu uwidoczniła się ich przewaga. Szwajcarki próbowały walczyć, ale z każdą kolejną akcją Polki łapały wiatr w żagle. W drugiej odsłonie duet Brzostek/Kołosińska zmiótł rywalki z boiska wygrywając do 9.

W piątkowej drugiej rundzie rozgrywek FIVB Beach Volleyball World Tour SK Bank Mazury Grand Slam 2014 w Starych Jabłonkach polska para zmierzy się z Czeszkami Kolocova/Slukova. (FIVB Beach Volleyball World Tour/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka plażowa
Rudol i Kosiakł bez trudu pokonali Brazylijczyków

W Starych Jabłonkach trwa turniej World Tour w siatkówce plażowej. Po czwartkowych występach bohaterami są Maciej Kosiak z SMS-u Łódź i Maciej Rudol ze Zrywu Volley...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV