Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Budowa linii tramwajowej, ulic i modernizacja szkół. Olsztyński ratusz opublikował plan przetargów

Plan przetargów to niemal 140 pozycji, od bardzo drobnych po  kilkusetmilionowe. Najdroższa pozycja to budowa drugiej nitki tramwajowej  łączącej Pieczewo z centrum miasta.

Przetarg zostanie rozpisany w przyszłym miesiącu. Nie wiemy, jak długo potrwa procedura, ale liczę, że w tym roku zaczną się już roboty

– zapowiada prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Radni podchodzą do tej inwestycji z niepokojem. Robert Szewczyk z PO ostrzega, że została  okrojona w stosunku do pierwotnych założeń i nie spełni swojego zadania.

Zdaniem radnego PiS Macieja Tobiszewskiego jest  w ogóle niepotrzebna, ale skoro już jest, to trzeba bardzo uważnie wybrać wykonawcę. – Nasze  tramwaje mają dopiero dwa lata, a wiemy, ile jest usterek i awarii – dodaje radny Tobiszewski.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

W planie przetargów radnym brakuje zapisów o dużych obiektach sportowych.

Jeśli chodzi o Uranię jest tylko przetarg dotyczący dokumentacji, więc inwestycja ta nie ruszy w tym roku. Nie wspomnę o stadionie Stomilu

– podsumowuje Maciej Tobiszewski.

Prezydent odpowiada, że miasto ma pieniądze na mniejsze inwestycje sportowe, ale na halę i stadion Olsztyna nie stać. Jeśli uda się pozyskać zewnętrzne środki, to modernizacja Uranii mogłaby ruszyć za rok. Piotr Grzymowicz dodał,  że nie ma żadnych terminów modernizacji stadionu.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

W planie tegorocznych przetargów znalazły się też m.in. modernizacje szkół, budowa plaży nad jeziorem Skanda, czy budowa ścieżek rowerowych wzdłuż rzeki Łyny.

 

 

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, inwestycje, tramwaje, przetarg, modernizacja
Na osiedlach w Olsztynie zainstalowano detektory mierzące stopień zanieczyszczenia powietrza

W  Olsztynie zainstalowano 25 detektorów.  Straż miejska dysponuje również nowym przenośnym urządzeniem pomiarowym. Wszystko po to, by efektywnie walczyć ze smogiem. - Przekroczenia norm będą sygnalizowane...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV