Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Harmonogram zmian w organizacji ruchu w Olsztynie

Zmiany spowodowane są budową linii tramwajowej.

W nocy z soboty na niedzielę, z 23 na 24 maja, zmieniona zostanie organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, 1 Maja i Pieniężnego.

Wynika to z kolejnego etapu prac związanych z budową linii tramwajowej na odcinku D. W niedzielę zostanie wyłączony wjazd ze skrzyżowania w ul. 1 Maja.

Ulica 1 Maja na odcinku od ulicy Ratuszowej do skrzyżowania z aleją Piłsudskiego zostanie dla ogólnego ruchu całkowicie zamknięta. Na ulicy Ratuszowej utrzymany zostaje dwukierunkowy ruch i przejazd w kierunku ul. Pieniężnego. Na jednokierunkowej ulicy Mrongowiusza na odcinku od ulicy 1 Maja do Warmińskiej ruch zostanie odwrócony i powstanie przejazd na ulicę 1 Maja. Pojazdy jadące w kierunku osiedla Zatorze muszą kierować się na objazd ulicą Artyleryjską lub Grunwaldzką.

Dodatkowo na ulicy Pieniężnego, pomiędzy Mostem św. Jakuba a ulicą 22 Stycznia, środkowy pas jezdni zostanie oznakowany jako bus-pas. Zewnętrzny pas, użytkowany dotychczas jako bus-pas, przeznaczony zostanie dla ruchu powszechnego kierując pojazdy w ulicę 22 Stycznia.

Po zamknięciu wlotu w ulicy 1 Maja autobusy linii: 1, 5, 10, 16, 17, 20, 24, 25, 34, 36 oraz 101 od skrzyżowania ulicy Pieniężnego z aleją Piłsudskiego pojadą w prawo aleją Piłsudskiego, ulicą Kopernika, Kajki i Partyzantów, dalej według stałych tras. W przeciwną stronę objazd będzie odbywał się tymi samymi ulicami (Partyzantów, Kajki, Kopernika, Piłsudskiego, Pieniężnego).
UWAGA! W związku ze zmianą trasy skorygowane zostaną rozkłady ww. linii. Niezbędne informacje znajdą się na stronie www.zdzit.olsztyn.eu, na plakatach na przystankach autobusowych oraz w autobusach komunikacji miejskiej.

Na czas zamknięcia skrzyżowania Piłsudskiego, 1 Maja, Pieniężnego zawieszone zostaną oba przystanki przy Teatrze im. Stefana Jaracza. W ich miejsce wyznaczone zostaną przystanki tymczasowe przy ulicy Partyzantów (w sąsiedztwie skrzyżowania z ulicą Lanca). Będą obsługiwały linie: 10, 17, 36 i nocną linię 101 (dla linii nocnej przystanek na żądanie).

Ponadto wyznaczone zostaną dwa dodatkowe przystanki tymczasowe:

• przy Urzędzie Wojewódzkim (ulica Kopernika) za skrzyżowaniem alei Piłsudskiego i ulicy Kopernika, w kierunku ulic Kajki i Partyzantów, dla linii: 1, 5, 7, 9, 10, 16, 17, 20, 24, 25 i 101 (przystanek na żądanie);

• przy Urzędzie Marszałkowskim (ulica Kościuszki) za skrzyżowaniem alei Piłsudskiego i ulicy Kościuszki w kierunku ulicy Żołnierskiej, dla linii: 5, 6, 11, 13, 17, 24, 25, 34 i 100 (dla linii nocnej przystanek na żądanie).

Ostatnią zmianą będzie przesunięcie przystanku „Centrum” (przy CH Aura) o 150 metrów w stronę budynku ratusza.

Informacje na bieżąco na www.bezpieczny.olsztyn.eu

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007 – 2013.

www.tramwaje.olsztyn.eu

Częściowe zamknięcie ul. Składowa/Towarowa

Od dnia 8 maja na ulicy Składowej, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Towarową zostanie wprowadzony tzw. ruch wahadłowy, z pierwszeństwem dla pojazdów jadących od ulicy Towarowej. Dojazd do stacji Lotos oraz Stacji Kontroli Pojazdów odbywać się będzie po przejeździe wykonanym z płyt torowych. Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywała kilka dni.

Zamknięcie skrzyżowania Kościuszki/ Kętrzyńskiego

W w nocy z piątku na sobotę (z 8 na 9 maja) zamknięte zostanie skrzyżowanie ulicy Kętrzyńskiego z ulicą Kościuszki. Prace potrwają do końca weekendu. W poniedziałek rano skrzyżowanie będzie znów przejezdne.

Częściowe otwarcie skrzyżowania z ul. Obrońców Tobruku

Od dnia 10 maja otwarte zostanie skrzyżowanie ul. Obrońców Tobruku z al. Sikorskiego. Jadąc al. Sikorskiego (od strony ul. Pstrowskiego) będzie można skręcić w prawo w ul. Obrońców Tobruku. Z kolei z ul. Obrońców Tobruku będzie można skręcić w lewo, w stronę ul. Pstrowskiego. Ponadto otwarty zostaje odcinek alei Sikorskiego od ulicy Obrońców Tobruku do ulicy Obiegowej. Ruch w tym miejscu będzie się odbywać dwukierunkowo na dwóch jezdniach.

Całkowite zamknięcie skrzyżowania ulic Sikorskiego i Pstrowskiego.

Drogowcy zamkną skrzyżowanie ulic Sikorskiego i Pstrowskiego. Fot. Łukasz Węglewski

W nocy z 30 kwietnia na 1 maja drogowcy zamknęli kolejne skrzyżowanie w Olsztynie.

Ponadto całkowicie wyłączony z ruchu będzie odcinek alei Sikorskiego od Pstrowskiego do Tuwima. Nie będą mogły przejeżdżać tamtędy także autobusy. Drogowcy będą zajmować to skrzyżowanie najpóźniej do poniedziałku 4 maja.

Chcemy wykorzystać mniejszy ruch na ulicach Olsztyna – mówi Andrzej Karwowski, kierownik inwestycji tramwajowej:

A. Karwowski

Tymczasem Grzegorz Orłowski z firmy SKANSKA, która przebudowuje skrzyżowanie zapewnia, że za tydzień drogowcy otworzą ulicę Obrońców Tobruku:

00:00 / 00:00

Kolejne zamknięcia ulic czekają kierowców w nocy z niedzieli na poniedziałek. Po długim weekendzie na ulicy Żołnierskiej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Samochody pojadą tamtędy wyłącznie od strony ratusza.

Organizacja ruchu na ul Sikorskiego

(mlewin/as)

 

 

Zamknięcie skrzyżowania ulic Sikorskiego i Wilczyńskiego

w nocy z soboty na niedzielę, z 25 na 26 kwietnia, częściowo zamknięte dla ogólnego ruchu zostało skrzyżowanie ulic Sikorskiego i Wilczyńskiego oraz część ul. Wilczyńskiego na odcinku od skrzyżowania do ul. Bartąskiej. Wcześniej dla ruchu otwarte będą ulice Bukowskiego i Płoskiego oraz skrzyżowanie ulic Witosa i Janowicza.Tym samym ruch po całej alei Sikorskiego, ul. Płoskiego i ul. Bukowskiego będzie odbywał się jedną jezdnią po jednym pasie w każdym kierunku. Zmiana w organizacji ruchu potrwają około 6-8 tygodni.

Wszystkich mieszkańców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przemieszczania się w rejonie budowy. Schemat organizacji ruchu.

Zamknięcie przejazdu przez skrzyżowanie ulic Sikorskiego i Wilczyńskiego wymusi kilka istotnych zmian w układzie komunikacji miejskiej. Dojeżdżające do os. Generałów linie numer: 15, 17 i 26 będą miały skróconą trasę do pętli przy ul. Jarockiej. Stąd pasażerowie będą musieli przejść przez skrzyżowanie ulic Sikorskiego i Wilczyńskiego i wsiąść do autobusu dowozowego, który dojedzie do przystanku na os. Generałów. W przeciwną stroną podróż będzie wyglądała podobnie, tzn. po dojechaniu linią dowozową do skrzyżowania trzeba będzie wysiąść i przejść do pętli przy ul. Jarockiej. Przejazd będzie odbywał się na podstawie jednego biletu (skasowanego bądź w linii dowozowej, bądź w liniach 15, 17, 26). Linia dojazdowa z przystanku „Osiedle Generałów” w godzinach szczytu komunikacyjnego będzie odjeżdżała co 5 minut.

Do pętli na ul. Jarockiej skróci się także trasa linii 24. Autobusy kursujące na trasie linii 36 pojadą objazdem – ulicą Płoskiego i nowo otwartą ul. Bukowskiego.

Zmiany w komunikacji publicznej wejdą w życie w niedzielę, 26 kwietnia, począwszy od pierwszego kursu, jaki będzie wykonywany na ww. liniach dziennych.

Organizacja ruchu miejskich autobusów

13 kwietnia:

– zamknięcie ulicy Obiegowej

– uruchomienie prawoskrętu na skrzyżowaniu ul. Pstrowskiego i Sikorskiego, dla jadących od centrum w kierunku osiedli: Nagórki, Jaroty, Pieczewo, Generałów i Zacisze

– wyłączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Pstrowskiego/ Sikorskiego / Obiegowa

16 kwietnia:

– zamknięcie skrzyżowania ul. Kościuszki/ ul. Mickiewicza

– umożliwienie dojazdu do parkingu CH Manhattan od strony parkingu przy Szkole Muzycznej.

Relacja:

00:00 / 00:00

19 kwietnia:

– otwarcie ulicy Bukowskiego (ulicy, która połączy ulicę Witosa z ul. Bartąską)

– otwarcie jednej jezdni na ulicy Płoskiego (możliwy będzie ruch w obu kierunkach)

– otwarcie skrzyżowania ulicy Janowicza z ulicą Witosa

– zamknięcie fragmentu ulicy Wilczyńskiego od strony osiedla Generałów (dojazd do ulicy Sikorskiego możliwy ulicą Bukowskiego)

– zamknięcie całej zachodniej jezdni ulicy Sikorskiego (możliwy jedynie dojazd do posesji prywatnych i do zlokalizowanych tam punktów handlowych).

Zmianie ulegnie też kursowanie niektórych linii autobusowych:

• Linie numer 15, 17, 24 i 26 będą kończyły bieg przy pętli przy ulicy Jarockiej. Następnie pasażerowie, którzy będą chcieli dostać się na os. Generałów będą mogli, po przejściu przez ulicę, wsiąść do kolejnego autobusu, który będzie kursował od zamkniętego fragmentu do pętli przy os. Generałów. Na obu tych liniach będzie można podróżować na jednym bilecie.

• Linia 36 zmieni trasę i będzie dojeżdżała do Zacisza ulicą Płoskiego i Bukowskiego.

(kan/as)


 


Trwa budowa linii tramwajowej w Olsztynie. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Zamknięta jest ulica Kościuszki od skrzyżowania z Piłsudskiego, ale można przez nią przejechać w poprzek – skrzyżowaniami z Kętrzyńskiego, Kołobrzeską i Mickiewicza.

Zamknięta jest ulica Kościuszki od skrzyżowania z Piłsudskiego, ale można przez nią przejechać w poprzek – skrzyżowaniami z Kętrzyńskiego, Kołobrzeską i Mickiewicza. Fot. Izabela Malewska

Z kolei aleja Piłsudskiego jest wyłączona z ruchu od skrzyżowania z Kościuszki aż do ratusza.

Aleja Piłsudskiego jest wyłączona z ruchu od skrzyżowania z Kościuszki aż do ratusza. Fot. Izabela Malewska

Całkowicie zamknięta jest ulica 11 Listopada, od ratusza, do Wysokiej Bramy.

Całkowicie zamknięta jest ulica 11 Listopada, od ratusza, do wysokiej bramy. Fot. Izabela Malewska

Z tego powodu po części ulic, które do tej pory były jednokierunkowe, można teraz jeździć w obu kierunkach.

Objazd ulicą Curie-Składowskiej. Fot. Izabela Malewska

U góry ulicy 1 Maja stoją w tej chwili policjanci i cofają wszystkich kierowców, którzy nie patrzą na nowe znaki i próbują zjechać w dół do centrum. Funkcjonariusze proszą kierowców by nie jeździli na pamięć – mówi młodszy aspirant Marta Kacprzyńska z olsztyńskiej drogówki.

00:00 / 00:00

Zmiany dotyczą również komunikacji miejskiej, choć autobusami powinniśmy przejechać przez centrum szybciej, niż samochodem. Dla autobusów i taksówek otwarto część alei Piłsudskiego oraz utworzono specjalny buspas w dół ulicy Pieniężnego.

Aleja Piłsudskiego jest wyłączona z ruchu od skrzyżowania z Kościuszki aż do ratusza. Fot. Izabela Malewska

Zmiana organizacji ruchu na ul. Pieniężnego. Fot. Izabela Malewska

Mapy organizacji ruchu w Olsztynie

Od 8 marca zamknięta została część ulic w Śródmieściu i skrzyżowań. Zamknięta jest ul. 11 Listopada, fragment ulicy Kościuszki od skrzyżowania z ulicą Kętrzyńskiego do alei Piłsudskiego i cała prawa jezdnia tej ostatniej aż do ratusza. To wymusiło zmianę organizacji ruchu na sąsiednich ulicach.

Od wtorku, 10 marca:
Ul. Płoskiego będzie nieprzejezdna od skrzyżowania z ul. Wilczyńskiego do skrzyżowania z ul. Witosa. Prace na tym odcinku mają potrwać około dwóch miesięcy.

Drogowcy zamkną jedną jezdnię ulicy Sikorskiego na odcinku od Pstrowskiego do Tuwima. Prace związane z przebudową ulicy potrwają w sumie około 5 miesięcy – 2,5 miesiąca jezdnia prawa, i kolejne 2,5 miesiąca jezdnia lewa.

Wtorek przyniesie też utrudnienia na Żołnierskiej – ruch wahadłowy na odcinku od Głowackiego do Obiegowej. Te utrudnienia potrwają około trzech tygodni.

Mapka nowej organizacji ruchu w Śródmieściu Olsztyna

Od 8 marca obowiązuje nowa organizacja ruchu w Śródmieściu Olsztyna

Mapka zmiany organizacji ruchu na ulicy Kościuszki

Organizacja ruchu na ulicy Kościuszki

Ekipy budowlane obiecują, że opuszczą centrum Olsztyn do października.

Trwa budowa linii tramwajowej w Olsztynie. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Trwa budowa linii tramwajowej w Olsztynie. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Sikorskiego
W poniedziałek 23 lutego 2015 roku nastąpiła zmiana organizacji ruchu na ulicy Sikorskiego, od strony Galerii Warmińskiej. Na odcinku około 100 metrów, od ul. Synów Pułku do ul. Wańkowicza wprowadzone zostało jednostronne zwężenie jezdni oraz nastąpiło zamknięcie chodnika. W związku z trwającymi pracami wyznaczono tymczasowe ciągi piesze. Według zapowiedzi wykonawcy prace potrwają około tygodnia.

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Sikorskiego

Zmiana organizacji ruchu na Rondzie Ofiar Katynia
Od 21 lutego 2015 roku nastąpiła zmiana organizacji ruchu na Rondzie Ofiar Katynia.

Zmiana organizacji ruchu na Rondzie Ofiar Katynia

Nowa organizacja ruchu na ul. Sikorskiego
18 lutego 2015 roku wykonawca linii tramwajowej wprowadził nową organizację ruchu na ul. Sikorskiego, na odcinku od ul. Dywizjonu 303 do wjazdu Ford/Stacja Orlean. W związku z trwającymi pracami wyznaczono tymczasowe ciągi piesze. Według zapowiedzi wykonawcy prace potrwają do końca marca.

Nowa organizację ruchu na ul. Sikorskiego

Trwa budowa linii tramwajowej w Olsztynie. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Trwa budowa linii tramwajowej w Olsztynie. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Trwa budowa linii tramwajowej w Olsztynie. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Trwa budowa linii tramwajowej w Olsztynie. Fot. B. Świerkowska-Chromy

(imal/łw/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, budowa, ruch
Szymany gotowe na przyloty Boeingów

Zakończyły się niektóre z etapów budowy Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Wydłużono drogę startową i pas kołowania. Inwestycje mają pozwolić na przyjmowanie samolotów takich jak Airbus 320 i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV