Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Budżet Morąga na 2020 rok z deficytem

Fot. fotolia

Najtrudniejszy w ostatnich latach budżet z prawie 3-milionowym deficytem uchwalili radni Morąga. W 2020 roku najwięcej wydatków pochłoną oświata oraz opieka społeczna.

W rozpoczętym roku gmina Morąg planuje zarobić 122,5 miliona złotych, a wydać nieco ponad 125 milionów, co oznacza, że deficyt wyniesie prawie 3 miliony złotych. Burmistrz Tadeusz Sobierajski przyznaje, że nie jest to łatwy budżet:

Sytuację na 2020 rok komplikuje udział gminy w podatkach i dochodach budżetu państwa. Najwięcej – 40 proc. budżetu – wydajemy na oświatę, następnie jest to opieka społeczna i administracja samorządowa. Na realizację pozostałych zadań mamy około 20 proc. budżetu.

Pomimo to gmina planuje między innymi budowę dróg czy remonty kanalizacji na obszarach wiejskich. Według Tadeusza Sobierajskiego właśnie dzięki tego typu projektom gmina może się rozwijać.

Dzięki inwestycjom gmina się rozwija i mieszkańcom żyje się lepiej. Czy to infrastruktura drogowa, sanitarna czy oświatowa – to wszystko jest dla ludzi. Z funduszu dróg samorządowych dostaliśmy decyzję o dofinansowaniu remontu drogi gminnej w Kalniku, a w Morągu będzie budowana ulica Prusa

– mówi Sobierajski.

Ponadto rozpoczęły się już prace termomodernizacyjne w morąskim szpitalu, które miasto wspiera kwotą 400 tysięcy złotych. Prace obejmujące między innymi wymianę elewacji, okien, drzwi oraz modernizację instalacji grzewczych mają zakończyć się w lipcu przyszłego roku.

 

 

Autor: M. Wiśniewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budżet, radni, deficyt
„Jest dobry bo inwestycyjny”. Radni województwa przyjęli budżet na rok 2020

Województwo warmińsko-mazurskie z budżetem na rok 2020. Uchwałę budżetową przyjął dziś sejmik województwa. W roku 2020 dochody budżetu województwa warmińsko-mazurskiego mają wynieść ponad 816 milionów złotych....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV