JUTRO: 17 °C pogoda jutro

Bukowiecki i Zalewski złotymi medalistami MP!

Zbigniew Ludwichowski – trener lekkoatletów AZS UWM Olsztyn. Fot. Łukasz Węglewski

W Bydgoszczy zakończyły się Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce.

Nas najbardziej cieszą sukcesy warmińsko-mazurskich sportowców. Karol Zalewski zdobył złoty medal w wyścigu na 100 metrów i powtórzył ten wynik na dystansie dwukrotnie dłuższym. To cieszy, ale nie do końca – mówi trener AZS-u UWM Olsztyn – Zbigniew Ludwichowski.

00:00 / 00:00

Ponadto brązowy medal w rzucie oszczepem zdobył Kacper Oleszczuk z Polonii Pasłęk, a dziś w pchnięciu kulą równych sobie nie miał Konrad Bukowiecki, który stanął na najwyższym stopniu podium z wynikiem 20 metrów i 80 centymetrów. Drugie miejsce w tej konkurencji zajął Michał Haratyk z Krakowa, który pchnął kulę 19 cm bliżej od naszego mistrza. Trzeci był Tomasz Majewski, który zakończył rywalizację wynikiem 20 metrów i 43 centymetry.

Konrad Bukowiecki Fot. archiwum prywatne

92. Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce – Bydgoszcz 2015 (medale zawodników z Warmii i Mazur)