Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bukowiecki pobił swój rekord życiowy!

Konrad Bukowiecki, archiwum prywatne

Konrad Bukowiecki, który jeszcze na dobre nie wszedł w sezon, już pobił swój rekord życiowy.

Kulomiot Gwardii Szczytno wygrał konkurs w halowym mityngu w Ostrawie, z wynikiem 21,15 m. To trzeci najlepszy rezultat na świecie w tym roku. Bukowiecki pokonał w Ostrawie zawodników wyprzedzających go w światowych tabelach: Niemca Davida Storla – 20,93 i Czecha Tomasa Stanka – 20,69. Szóste miejsce zajął Jakub Szyszkowski – 20,02.

Przypomnijmy, że w styczniu Konrad Bukowiecki ustanowił nowy rekord Polski młodzieżowców w pchnięciu kulą. W południowoafrykańskim Potchefstroom osiągnął wynik 21 metrów i 17 centymetrów.

Natomiast pod koniec ubiegłego roku zawodnik ze Szczytna ustanowił w Spale halowy rekord świata juniorów. Podczas mityngu „W pogoni za rekordem” zawodnik, pchając 6-kilogramową kulę, osiągnął wynik 22 metry i 96 centymetrów. Poprzedni rekord w hali także należał do Konrada i wynosił 22 metry i 48 centymetrów.


(mswin/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Debata o roszczeniach tzw. późnych przesiedleńców

Tematem Debaty w Polskim Radiu Olsztyn były roszczenia tzw. późnych przesiedleńców. Wszystko zaczęło się wiele lat temu od sprawy Agnes Trawny, która wygrała w sądzie zwrot...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV