Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Burmistrz Gołdapi chce likwidacji straży miejskiej

Fot. Łukasz Węglewski

Pieniądze, które Gołdap wydaje na utrzymanie straży miejskiej, mogłyby być przeznaczone na wkład własny w inwestycje z unijnym dofinansowaniem – przekonuje burmistrz Tomasz Luto, który chce zlikwidować straż miejską.

Radni Gołdapi będą dziś głosować w tej sprawie. To kolejna próba likwidacji tej formacji. Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto tłumaczy, że w mieście lepiej działa policja, która ma więcej uprawnień i specjalistyczne przeszkolenie.

Dodatkowo w gminie Gołdap działa miejski monitoring. Co roku samorząd przeznacza na jego funkcjonowanie około 113 tysięcy złotych.

Utrzymanie straży miejskiej kosztuje gminę Gołdap prawie 256 tysięcy złotych rocznie. Poza komendantem jest jeszcze trzech funkcjonariuszy. Jak szacuje burmistrz Luto, likwidacja tej formacji pozwoli zaoszczędzić w miejskim budżecie do końca kadencji 800 tysięcy złotych.

Gołdap. Fot. Alicja Kulik

 

(wch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Gołdap, straż miejska
Strażnicy miejscy odebrali podziękowania

Czworo strażników miejskich z Ełku, którzy złapali nastolatków z marihuaną otrzymało podziękowania od prezydenta miasta i komendanta policji. - To jeden z większych sukcesów ełckich strażników...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV