Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Burmistrz Olecka zrezygnował z budowy nowej, ekologicznej ciepłowni. Miasto straci unijną dotację

Ratusz w Olecku. Fot. M. Zbrożek

Powietrze w Olecku w najbliższym czasie nie będzie czystsze.

Dzięki inwestycji miały być zlikwidowane uciążliwe dla mieszkańców osiedlowe kotłownie. Decyzja o budowie ekologicznej ciepłowni na biomasę została podjęta przez poprzednie władze miasta i byłego już dyrektora Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Obecny burmistrz nie jest jednak przekonany, co do opłacalności wartej 15 milionów złotych inwestycji. Jego zdaniem w dokumentacji są braki. Poza tym ceny biomasy są niestabilne i mogą być problemy z jej zakupem. Rezygnacja z inwestycji oznacza również,że przepadnie unijna dotacja na ten cel. Olecko na budowę ciepłowni miało dostać ponad 2 miliony złotych.

Władze Olecka zapowiadają, że jak najszybciej zostaną podjęte prace, które mają pomóc w rozwiązaniu problemu miejskiej ciepłowni.

 
Autor: M. Zbrożek
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w OLecko, powietrze, ciepłownia
Będzie czyste powietrze i mniejsza emisja dwutlenku węgla. Olecko wśród trzech miast, które dostały specjalne dofinansowanie

Oprócz Olecka środki otrzymały Włoszczowa i Solec-Zdrój. O poprawę czystości powietrza i ograniczanie emisji dwutlenku węgla do atmosfery zadbają dzięki środkom z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV