Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
IMIENINY: Eustachego, Mariki, Mirelli
EUR: 4.3076 CHF: 3.6816
USD: 3.6828 GBP: 4.8811
Logowanie
 

Dziś kolejny burzowy dzień. Strażak radzi, jak się zachować podczas burzy

Na Mazurach energetycy usunęli wszystkie awarie po wczorajszych gwałtownych burzach,które przeszły nad regionem. Najwięcej uszkodzeń sieci energetycznych było w okolicach Ełku. Awarie usuwano do późnego popołudnia.

Dziś meteorolodzy zapowiadają kolejny dzień z przelotnymi opadami deszczu, lokalnymi burzami i silnym wiatrem.
O tym, jak bezpiecznie postępować podczas ekstremalnych warunków pogodowych mówi kapitan Rafał Melnyk z warmińsko-mazurskiej straży pożarnej.

Nie możemy być najwyższym punktem w okolicy, trzeba znaleźć jakieś zagłębienie, nie wolno w nim siadać, trzeba przykucnąć. Nie wolno się chronić pod drzewami, jeśli zostanie złamane, konar może nas uderzyć. Jeśli jesteśmy w grupie, to trzeba się rozproszyć. Jeśli jednej z osób coś się stanie, to inne będą mogli pospieszyć jej z pomocą

– radzi kpt. Melnyk.

Kapitan Melnyk zaprasza też wszystkich chętnych do Olsztyna na szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia odbędąsię w sobotę 12.08 w holu Dworca Głównego PKP w godz. od 11 do 16.00.

Przypomnijmy, że na Mazurach nie miało prądu w około 300 gospodarstwach domowych. Awarii uległo 11 stacji transformatorowych i jedna linia energetyczna. Elektryczności pozbawionych była też część domów w okolicach Białej Piskiej.

Potężna ulewa przeszła przez Działdowo, powodując liczne zalania i podtopienia. Strażacy mieli pełne ręce roboty, wypompowując wodę z zalanych piwnic i garaży, usuwali  też z dróg i prywatnych posesji drzewa i konary.

Autorzy: M.Zbrożek/P.Karpiszen/B.Gajlewska
Redakcja: Ł. Sadlak/A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmia, Ełk, Podlasie, burza, prąd, uwaga
Dużo wypadków na drogach Warmii i Mazur. Dziś wyjedzie na drogi więcej patroli

Policjanci zapowiedzieli, że w pierwszy dzień długiego weekendu na warmińsko-mazurskie drogi i ulice wyjedzie więcej patroli. Będą sprawdzać prędkość, stan trzeźwości, zobaczą, czy wszyscy używają pasów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV