Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Burzowy wieczór. IMGW ostrzega: na Warmii i Mazurach może być niebezpiecznie

Fot. fotolia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałem oraz burzami z gradem w niemal całej Polsce – również na Warmii i Mazurach.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem wydano dla województwa pomorskiego, wschodniej części lubelskiego i zachodniej części warmińsko-mazurskiego.

Zagrzmieć może w powiecie bartoszyckim, olsztyńskim, lidzbarskim, elbląskim, ostródzkim, iławskim, nowomiejskim, działdowskim, nidzickim i szczycieńskim.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, jak być bezpiecznym w czasie burzy. Jak informuje, nie powinno się wychodzić z domu bez konieczności. Należy również unikać otwartych przestrzeni, nie stawać przed jedynym w okolicy drzewem czy masztem oraz unikać dotykania metalowych przedmiotów. Osoby prowadzące samochód powinny zjechać na parking z dala od drzew. W górach należy jak najszybciej zejść ze szczytu. Osoby pływające powinny natychmiast wyjść z wody i oddalić się od brzegu.

 

Autor: PAP/K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w burza, grad, upał, ostrzeżenie
Dziś kulminacja upałów. Czy pracownicy mogą liczyć na skrócenie czasu pracy?

Według prognoz, to właśnie dziś mamy kulminację upałów. Mieszkańcy Olsztyna podkreślają, że najważniejsze w taką pogodę jest picie wody. W niektórych urzędach skrócono pracę, np. w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV