Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bus-pasy dla taksówkarzy – tak, ale nie wszędzie

Fot. Łukasz Węglewski

Właściciele olsztyńskich taksówek próbują namówić władze miasta, by wpuściły ich na nowo powstały bus-pas przy Sikorskiego.

Sławomir Kałwianiec, przedstawiciel olsztyńskiego środowiska taksówkarzy, przekonuje, że taksówka to też element transportu zbiorowego. Wszędzie, gdzie jeżdżę, czy to w Polsce, czy w Europie, widzę, że taksówki mogą jeździć po bus-pasach. Tymczasem w Olsztynie powstał taki pas na Sikorskiego, jest tam tylko kilka autobusów, nie ma śluz, więc warto byłoby tam wpuścić taksówki – przekonuje.

Taksówkarze kilka tygodni temu liczyli też na dostęp do tram-bus-pasów na Kościuszki i Piłsudskiego – przez kilka dni mogli po nich jeździć, ale później dostali zakaz. Jest wprawdzie szansa, że decyzje się zmienią, ale raczej nie w centrum. Jest szansa na zmianę decyzji w sprawie Sikorskiego. Jednak jeśli chodzi o tram-bus-pasy w centrum, to jest tam i tak dużo pojazdów komunikacji miejskiej, więc wpuszczenie taksówek mogłoby pogorszyć punktualność autobusów i tramwajów – mówi Paweł Pliszka z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu .

W tej chwili taksówki mogą korzystać z bus-pasów wyłącznie na Warszawskiej oraz Pieniężnego

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

(apiedz/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, taksówka
Władze Olsztyna chcą, aby w mieście powstał kemping

Olsztyński ratusz chce wydzierżawić działkę tuż obok Słonecznej Polany. To bardzo atrakcyjna część brzegów jeziora Ukiel. Ma tam powstać kemping, ale czy znajdzie się inwestor? I...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV