Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Był poszukiwany listem gończym, wpadł na lotnisku w Szymanach. Straż Graniczna zatrzymała 37-latka

Fot. W-M OSG

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali poszukiwanego mieszkańca Olsztyna. Mężczyzna trafił do aresztu, bo kolejny raz złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Na lotniczym przejściu granicznym w Szymanach, 16 lipca do odprawy na Ukrainę stawił się 37-letni olsztynianin. W trakcie weryfikacji dokumentów tożsamości, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie potwierdzili, że jest on poszukiwany. Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za jazdę pod wpływem alkoholu. Ponieważ nie zastosował się do wyroku i ponownie wsiadł za kierownicę , Sąd Rejonowy w Ostródzie wystawił za nim list gończy.

Mieszkaniec Olsztyna został zatrzymany i przekazany policjantom  w Szczytnie. Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Od początku lipca funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na przejściach granicznych siedemnaście poszukiwanych osób. Czterech obywateli Polski ścigał wymiar sprawiedliwości za popełnione przestępstwa.

Natomiast dziesięciu Polaków i trzech Rosjan nie opłaciło wcześniej zasądzonych kar grzywien na kwotę ponad 18 tysięcy złotych. Podróżni dopiero po opłaceniu zaległości ruszyli w dalszą podróż.

 

Źródło: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
Redakcja: B. Gajlewska/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jazda „na suwak” i „korytarz życia” mają być obowiązkowe. Szykują się zmiany w prawie

Wprowadzenie obowiązku jazdy "na suwak" może usprawnić ruch. Tworzenie "korytarzy życia" natomiast ma ułatwić sprawne dotarcie służb na miejsce wypadku. Na początku lipca Ministerstwo Infrastruktury skierowało...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV