Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Była wicemarszałek województwa pokieruje Kortosferą

Wioletta Śląska-Zyśk. Fot. Beata Świerkowska-Chromy

Wioletta Śląska-Zyśk wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji „Kortosfera” w Olsztynie – potwierdziła Radiu Olsztyn rzecznik prasowa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Wioletta Ustyjańczuk.

Konkurs na stanowisko dyrektora powstającego w Kortowie Centrum został ogłoszony w październiku tego roku. O stanowisko ubiegały się cztery osoby.

Wioletta Śląska-Zyśk rozpocznie pracę 14 stycznia. Radiu Olsztyn powiedziała, na czym skupi się w przyszłej pracy.

Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji będzie kosztowało około 33 miliony złotych. Ma być wzorowane na Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Obiekt będzie działał od rana do późnych godzin popołudniowych – 6 dni w tygodniu (także w weekendy). Jeden dzień będzie dniem pracy wewnętrznej.

Prace budowlane mają zakończyć się w maju przyszłego roku. Oficjalne otwarcie centrum zaplanowano jesienią 2020 roku.

……………………..

Wioletta Śląska-Zyśk od 12 grudnia 2014 roku do 4 grudnia 2018 roku była wicemarszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego. W listopadzie 2019 roku złożyła rezygnację z członkostwa w Polskim Stronnictwie Ludowym. Po ostatnich wyborach parlamentarnych straciła to stanowisko i wygrała konkurs na dyrektora Centrum Edukacji i Informacji Kulturalnej w Olsztynie, ale nie objęła tego stanowiska. Pracowała jako inspektor w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Olsztynie. Powiedziała Radiu Olsztyn, że nadal pozostaje apolityczna i nie rozważa zapisania się do jakiejś partii.

Autor: J.Golon
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PSL, UWM, Wioletta Śląska-Zyśk
Zapowiada walkę o prezydenturę i rozpoczyna prekampanię. Elbląg na trasie Władysława Kosianiak-Kamysza

Elbląg jest jednym z miast, które znalazły się na 48-godzinnej trasie Władysława Kosianiaka- Kamysza. Prezes PSL rozpoczął prekampanię na urząd prezydenta. Wczoraj w Zakopanem lider ludowców...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV