Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Były prezes olsztyńskiego ZGOK-u bez absolutorium. Mariusz Gawełda kierował spółką do końca ubiegłego roku

Były prezes olsztyńskiego ZGOK-u Mariusz Gawełda. Fot. A. Socha

Informację o nieudzieleniu absolutorium przez Walne Zgromadzenie spółki potwierdził Radiu Olsztyn rzecznik prasowy ZGOK Paweł Gęsicki.

Rada nadzorcza Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi uzasadniła swoją decyzję zaniechaniem przeprowadzenia obowiązkowych przeglądów części urządzeń, a także błędami w opracowaniu założeń planu rzeczowo-finansowego na 2018 rok.

Od stycznia tego roku prezesem olsztyńskiego ZGOK-u jest Marek Bryszewski. Od samego początku, wybudowany w 2015 roku za 178 milionów złotych, zakład boryka się z licznymi awariami, silnym zapyleniem hal i nie działającą wentylacją.

Zarząd spółki tłumaczy to tym, że zakład został przygotowany na przyjęcie 95 tysięcy ton odpadów, a przyjmuje ich prawie o 40 tysięcy ton więcej. W konsekwencji 75 procent odpadów ZGOK przekazuje do zagospodarowania innym zakładom.

24 maja okazało się, że olsztyński Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi ma też problem z zagospodarowaniem starych mebli. Tego dnia spłonęło 900 ton wielkogabarytowych odpadów.

Od lipca 2017 roku Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje inwestycje ZGOK-u. Wyniki poznamy do końca czerwca.

Fot. ZGOK Olsztyn

Autor: A.Socha
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmieci, ZGOK, absolutorium
„Nie bądź żeglarzem za dychę” – Giżycko prowadzi kampanię przeciwko zanieczyszczaniu wód

Dychę, czyli 10 zł kosztuje właśnie pozbycie się śmieci z jachtów w miejscach do tego przeznaczanych. Współczesne łódki są już wyposażone w toalety, więc żeglarze coraz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV