Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Były prezydent Olsztyna przed sądem. Dziś zostały odczytane wyjaśnienia z poprzedniego procesu

Czesław Małkowski

Podczas kolejnej rozprawy w toczącym się od nowa procesie  byłego prezydenta Olsztyna oskarżonego o zgwałcenie  urzędniczki, odczytano wyjaśnienia Czesława Jerzego M.  złożone w toku poprzednich postępowań.

W 2015 Sąd Rejonowy w Ostródzie skazał go na 5 lat więzienia za zgwałcenie ciężarnej urzędniczki. Z powodu przedawnienia, umorzono zarzuty dotyczące molestowania innych podwładnych.

Po apelacji prokuratury i obrońcy Małkowskiego, Sąd Okręgowy w Elblągu uchylił wyrok skazujący w części dotyczącej gwałtu i usiłowania gwałtu i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia przez ostródzki sąd. Jednak Sąd Najwyższy zdecydował, że ponowny proces Czesława Jerzego Małkowskiego toczyć się będzie w Olsztynie.

Termin następnej rozprawy wyznaczono za tydzień, 16 listopada. Sąd planuje wtedy przesłuchanie osoby pokrzywdzonej w tej sprawie.

 

Autor: K.Piasecka/P.Karpiszen
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, proces, sąd rejonowy
Rodzina żąda odszkodowania za śmierć podczas powodzi. Do tragedii doszło 17 lat temu

Przed Sądem Rejonowym w Bartoszycach rozpoczął się proces, w którym Henryka N. oraz Ewa K. domagają się od gminy Górowo Iławeckie zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV