Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Były szef sztabu Wielonarodowej Dywizji NATO w Elblągu skazany. Pułkownik składał propozycje seksualne 14-latce


Sprawa toczyła się przed sądem w Grudziądzu. 54-letni Robert O. został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata, dozór kuratora i grzywnę w wysokości 4 tysięcy złotych.

Po prowokacji łowcy pedofilów, w lipcu 2017 roku, były szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu został zatrzymany w Grudziądzu w jednym z centrów handlowych. Pułkownik przyszedł na spotkanie z 14-latką, z którą przez internet umawiał się na seks. Wyrok nie jest prawomocny.

Robert O. wpadł dzięki łowcy pedofilów Krzysztofowi Dymkowskiemu z Wrocławia, który podszywa się w sieci pod osoby małoletnie i współpracuje z policją przy tropieniu przestępców.

Po zatrzymaniu oficera Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowano, że szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ–Wschód w Elblągu został zdjęty ze stanowiska i przeniesiony do rezerwy kadrowej. Obowiązki szefa sztabu pełnił od listopada 2016 roku do lipca 2017 roku.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, pedofil, pułkownik
Ćwiczenia wojskowe w Orzyszu. Obowiązuje zakaz wchodzenia na teren poligonu

Zabronione jest wejście na teren Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz. Trwają tam ćwiczenia z użyciem amunicji bojowej. W ćwiczeniach wykorzystywana jest nie tylko ostra amunicja,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV