Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Cała Polska dzieli się posiłkiem z dziećmi

Prawie 350 wolontariuszy Banku Żywności w Olsztynie będzie w 20 miejscowościach w regionie

Dziś i w sobotę (23 i 24 września) na Warmii i Mazurach prowadzona będzie zbiórka żywności. Prawie 350 wolontariuszy Banku Żywności w Olsztynie będzie w 20 miejscowościach. 

Na Warmii i Mazurach dary zbierane są w 200 sklepach w województwie. Są to między innymi: Biskupiec, Dobre Miasto, Działdowo, Giżycko, Gołdap, Jeziorany, Kętrzyn, Korsze, Kozłowo, Lidzbark Warmiński, Małdyty, Miłakowo, Olecko, Olsztynek, Orzysz i Reszel.

W całym kraju do akcji przystąpiło łącznie 456 miejscowości. Jej celem jest wsparcie dzieci i ich rodzin oraz zmniejszenie skali niedożywienia wśród najmłodszych. Organizatorzy akcji chcą przygotować milion posiłków. Zebrana żywność najpierw trafi do magazynu Banku Żywności w Olsztynie, gdzie zostanie posortowana, zważona i policzona, a następnie przekazana lokalnym organizacjom, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci.

Marek Borowski – prezes Federacji Polskich Banków Żywności i zarazem Banku Żywności w Olsztynie mówi:

Początek roku szkolnego to bardzo trudny okres. Wielu rodziców właśnie wtedy staje przed dramatycznym wyborem: kupić przybory do szkoły i ubrania na jesień, czy jedzenie dla dzieci (…) Zachęcamy do przekazywania oleju, płatków śniadaniowych, mleka UHT oraz przetworów mięsnych, warzywnych i owocowych, czyli produktów z długą datą przydatności do spożycia. (…) Przez 13 lat, w ramach programu Podziel się posiłkiem udało się przekazać już ponad 16 milionów ciepłych posiłków.

Sprawdź listę punktów biorących udział w akcji

Federacja Polskich Banków Żywności to organizacja pożytku publicznego, zrzeszająca 32 Banki Żywności działające na terenie całego kraju. Banki Żywności udzielają codziennej, bezpłatnej pomocy żywnościowej blisko 3,5 tys. organizacjom i instytucjom społecznym, za pośrednictwem których trafia ona do 2 mln osób.

 

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żywność, Bank Żywności
Nadmiar jabłek, śliwek czy marchwi oddaj do Banku Żywności

Jabłka, śliwki czy marchewki - to wszystko można przynosić do elbląskiego Banku Żywności. Prosi on działkowców, sadowników czy posiadaczy przydomowych ogrodów o przekazywanie nadmiaru plonów osobom...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV