Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
IMIENINY: Leoncjusza, Michała, Renaty
EUR: 4.2812 CHF: 3.6385
USD: 3.6252 GBP: 4.8814
Logowanie
 

Cała Polska przygotowuje się do weekendu za pół ceny

Za dwa tygodnie hotele, pensjonaty, agroturystyki, muzea czy restauracje obniżą swoje ceny o połowę. Na pierwszy weekend kwietnia Polska Organizacja Turystyczna zaplanowała akcję „Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny”.

W piątek (17 marca) ruszyła sprzedaż ofert. Minister sportu i turystyki Witold Bańka zapewnia, że jest w czym wybierać. – Zależy nam na tym, żeby promować walory Polski w kraju i za jego granicami. Jesteśmy pięknym, dumnym krajem. Mamy fantastyczne jeziora, morze, góry, dziedzictwo historyczne, kulturalne i  kulinarne – podkreślił.

00:00 / 00:00

Lider projektu Michał Nykowski podkreśla, że z atrakcji mogą skorzystać osoby, których na co dzień nie stać na przykład na weekend poza miastem. Jak mówi, statystyczny Polak wydaje w ciągu dnia w czasie wyjazdu poza miasto 91 złotych. – My przyjęliśmy, że turysta wyda w czasie tego weekendu 41 złotych. Przy 160 tysiącach osób jest to kwota ponad 6 milionów złotych. 3 miliony złotych, czyli 50 procent tej ceny, zostaje w kieszeniach turystów – wyjaśnia.

00:00 / 00:00

Promowanie turystyki krajowej to także korzyść dla państwa – przekonuje prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Marek Olszewski. I dodaje, że w 2015 roku udział gospodarki turystycznej w PKB wyniósł 5, 6 procent, natomiast w krajach silnie rozwiniętych turystycznie jest to od 7 do 11 procent.

00:00 / 00:00

Oferty weekendu za pół ceny można sprawdzić na stronie internetowej www.polskazobaczwiecej.pl

Promocje będą obowiązywały od 31 marca do 2 kwietnia. W Polsce jest 50 tysięcy szlaków turystycznych, ponad 18 tysięcy rowerowych, ponad 800 muzeów, 145 parków krajobrazowych i narodowych oraz 14 obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

(iar/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmia, wypoczynek, Mazury, jezioro, zniżka, jeziora
Innowacyjne zajęcia historii w mazurskiej chacie w Rękusach koło Ełku

Żywe lekcje historii to jeden z pomysłów na uczczenie Tygodnia Dziedzictwa Narodowego w szkole podstawowej w Rękusach w gminie Ełk. Uczniowie pod okiem nauczycieli stworzyli tam...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV