Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Całe szkoły śpiewają hymn. Konkurs w rocznicę niepodległości

Fot. fotolia

Trwa nabór do ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zadaniem jest wspólne zaśpiewanie hymnu przez uczniów szkoły. Jak wyjaśnia dyrektor Centrum Rafał Wiśniewski, ideą konkursu jest pogłębienie świadomości o znaczeniu hymnu: chodzi o to, by zintegrować ludzi wokół podstawowej pieśni, która łączy wszystkich Polaków.

Dzięki udziałowi w konkursie młodzież szkolna będzie mogła pogłębić wiedzę dotyczącą dziejów Polski, polskiej kultury, tak by hymn był traktowany poważnie, a wiedza o nim wykraczała poza znajomość pierwszej zwrotki.

Rafał Wiśniewski podkreśla, że warunkiem udziału w konkursie jest oprócz hymnu wykonanie dwóch wybranych pieśni hymnicznych. Może to być na przykład: „Bogurodzica”czy „Rota”. Narodowe Centrum Kultury przedstawiło kilka propozycji, z których szkoły mogą wybierać.
Termin zgłoszeń do konkursu upływa 31 maja. Dla zwycięzców przewidziano wysokie nagrody pieniężne. Więcej informacji znajduje się na stronie www.dohymnu.nck.pl
Redakcja: BSChromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, śpiew, konkurs, hymn
Metallica wsparła Federację Polskich Banków Żywności. Muzycy przekazali 80 tysięcy złotych

Aż dwie niespodzianki przygotowali muzycy legendarnego zespołu Metallica podczas trasy koncertowej w Polsce.  Fani zgromadzeni w sobotę w Tauron Arenie w Krakowie usłyszeli, w wykonaniu amerykańskich...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV