Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Całkowita modernizacja, nowa sala kinowa i digitalizacja w 3D. Rewolucyjne zmiany w Centrum Spotkań Europejskich w Elblągu

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu – wizualizacja

Ponad 23 miliony złotych będzie kosztować rozbudowa siedziby Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

W ciągu 2 lat budynek zostanie zmodernizowany i powiększony o prawie 2 tysiące metrów kwadratowych. Remont i rozbudowa obiektu mają być prowadzone tak, by nie przerywać normalnego funkcjonowania placówki, w tym działalności kina i sali teatralnej.

Powstanie m.in. nowa sala kinowa, zmodernizowane zostaną pomieszczenia do szkoleń, pracownie edukacji kulturalnej i sala sportowa. Zaplanowano też utworzenie centrum aktywności społecznej, które ma prowadzić zajęcia z tzw. arteterapii (czyli terapii przez sztukę) oraz działać na rzecz osób starszych i wykluczonych.

Zostanie rozbudowany i wyposażony ośrodek digitalizacji, który przy wykorzystaniu m.in technologii 3D ma dokumentować i promować zabytkowe obiekty dziedzictwa kulturowego regionu.

Remont, rozbudowa i wyposażenie obiektu ma kosztować 23 miliony 700 tysięcy złotych, z czego blisko 12 milionów 200 tysięcy złotych to dofinansowanie unijne przyznane w konkursie przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Cała inwestycja zakończy się w trzecim kwartale 2020 roku.

 

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Światowid, Elbląg, modernizacja
Wspaniały występ Startu Elbląg na Memoriale Krzysztofa Kazimierskiego

Piłkarki ręczne Startu Elbląg na 2 tygodnie przed startem Superligi, pokazały pazur. Elblążanki wygrały kolejno z Ruchem Chorzów (26:23), GTPRem Gdynia (25:18) i gospodyniami - Piotrkowią...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV