Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Caritas zorganizowała śniadanie dla 300 osób. Niektórzy potrzebujący byli już dziewiętnasty raz

Fot. A. Piedziewicz

Caritas Archidiecezji Warmińskiej zorganizowała w Olsztynie tradycyjne śniadanie wielkanocne. Zaprosił bezdomnych, ubogich i samotnych.

– Troska o ubogich towarzyszy Kościołowi od początku. Od samego początku Pan Jezus zwracał uwagę, żeby nie zapomnieć o ubogich. Żeby być z nimi, żeby też mieli poczucie bycia wspólnotą – przypomina ks. abp. Józef Górzyński, metropolita warmiński.

Śniadanie to zasługa wolontariuszy oraz darczyńców. – Zbiórki żywności, dotacje z urzędu marszałkowskiego, wojewódzkiego, a także urzędu miasta i ministerstwa rodziny, po małej cząstce różnych dotacji, które staramy się składać, żeby przez cały rok normalnie funkcjonować, a na święta przygotować coś specjalnego. Różnego rodzaju sklepy, firmy też dały, co mogły – wymienia ks. Paweł Zięba, dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

00:00 / 00:00

Świąteczne życzenia składali bezdomnym i ubogim przedstawiciele nie tylko Kościoła, ale i władz województwa i miasta. – Chciałbym życzyć trzech rzeczy: siły i mocy do pokonywania trudności, przeciwności. Nadziei, że można to zrobić. I wreszcie wiary w ludzi, że przyjdą z pomocą – mówi wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

– Żeby spotykali życzliwych ludzi, a także żeby marzyli o lepszym jutrze. Jestem przekonany, że to lepsze jutro nastąpi – dodaje wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński.

– Musimy być solidarni z tymi osobami, które potrzebują pomocy. Zawsze powinna być nadzieja – podkreśla prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Śniadanie w Caritas Archidiecezji Warmińskiej przygotowano dla 300 potrzebujących.

00:00 / 00:00

Fot. A. Piedziewicz

Fot. A. Piedziewicz

Fot. A. Piedziewicz

Fot. A. Piedziewicz

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Wielkanoc, śniadanie, Caritas
Dziś wierni Kościoła katolickiego świętują Zmartwychwstanie Pańskie

Zmartwychwstanie to fundament i istota wiary chrześcijańskiej. Wielkanoc upamiętniająca to wydarzenie jest najważniejszym świętem dla chrześcijan. Dzisiejsza Niedziela uznawana jest za najważniejsze święto w całym roku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV