Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

CBA zatrzymało byłego szefa olsztyńskiego Zarządu Dróg

Były szef olsztyńskich drogowców Paweł J. zatrzymany przez CBA.

Postępowanie prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku dotyczy też dwóch przedsiębiorców: 58-letniego Romualda C. z Olsztyna oraz 44-latka z Kołobrzegu.

59-letni Paweł J. będzie odpowiadał za niedopełnienie obowiązków – powiedział Radiu Olsztyn prokurator Adam Kozub, rzecznik białostockiej prokuratury. Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, chodzi o modernizację Placu Solidarności przy Alei Piłsudskiego:

00:00 / 00:00

Wszystko wskazuje na to, że były dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Olsztynie nie dopełnił swoich obowiązków poprzez poświadczenie nieprawdy w dokumentach dotyczących realizacji jednego z kontraktów budowlanych. Odstąpił od naliczenia kar umownych w związku z niewywiązywaniem się z umowy wykonawcy projektu. Skutkowało to uniknięciem kary w wysokości co najmniej 136 tysięcy złotych i było jednocześnie działaniem na szkodę interesu publicznego.

Dwaj pozostali mężczyźni usłyszeli zarzuty płatnej protekcji. W zamian za korzyść majątkową, od kołobrzeskiego przedsiębiorcy, przedsiębiorca z Olsztyna podjął się pośrednictwa w uzyskaniu pozytywnych decyzji. Przedsiębiorca ten miał się też powoływać na wpływy w olsztyńskim ratuszu – uzupełnia rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Jacek Dobrzyński:

00:00 / 00:00

Śledztwo w tej sprawie ma potrwać do 16 stycznia. Podejrzani musieli wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości od 5 do 15 tysięcy złotych. Jak podała Polska Agencja Prasowa, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz nie skomentował sprawy między innymi dlatego, że – jak mówi – był w tej sprawie przesłuchiwany. (mswin/grab/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sledztwo, dyrektor, CBA, zatrzymanie, przedsiębiorca, protekcja
Pracownicy elbląskiego teatru stają w obronie dyrektora

Jest drugi list pracowników Teatru Sewruka w Elblągu. Tym razem w obronie dyrektora Mirosława Siedlera. Podpisało się pod nim ponad 40 osób, które odcinają się od...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV