Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

CBŚ zatrzymało jednego z porywaczy gdańskiego adwokata

Policjanci CBŚ zatrzymali podejrzanego o uprowadzenie gdańskiego adwokata

Podejrzany o porwanie dla okupu adwokata z Gdańska został zatrzymany przez CBŚP w jednej z warmińsko-mazurskich miejscowości.

Jacek F. ukrywał się w niewielkim domu razem z mężczyzną poszukiwanym przez policję w innej sprawie. W czasie zatrzymania policja użyła między innymi granatów hukowych.

39-letni Jacek F. jest piątą osobą podejrzaną w sprawie porwania z czerwca ubiegłego roku. Auto adwokata zostało wtedy zatrzymane pod pozorem kontroli drogowej przez mężczyzn ubranych w mundury funkcjonariuszy Centralne Biuro Śledcze Policji, poruszających się samochodem z kogutem na dachu i napisem „Policja”. Porywacze mieli wybić młotkiem szybę w drzwiach kierowcy, zastraszyć mecenasa bronią, skuć w kajdanki i zabrać do swojego samochodu. Uprowadzony przez kilkanaście godzin był wożony samochodem po drogach północnej Polski. Został wypuszczony następnego dnia w pobliżu Grabina koło Ostródy, gdy obiecał, że w ciągu tygodnia zdobędzie milion złotych, którego żądali porywacze.

Zatrzymany Jacek F. jest także podejrzany o napad rabunkowy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w grudniu 2014 roku na konwój z pieniędzmi miał, którego miał dokonać wraz z innymi osobami. Jedna z warszawskich firm straciła wtedy ponad 200 tysięcy złotych.

Po przedstawieniu zarzutów udziału w uprowadzeniu adwokata, rozboju „metodą na policjanta” i nielegalnego posiadania broni, został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 15 lat więzienia. Razem z Jackiem F. zatrzymany został 38-letni Piotr N. poszukiwany listem gończym przez policjantów z Mławy. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi 2 lata, odsiadując wyrok za popełnione przestępstwa.

Posłuchaj relacji Mariusza Pieśniewskiego

 

(pap/kan/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, CBŚ, zatrzymanie, adwokat, porwanie
Radiowóz uderzył w drzewo

Dwóch policjantów zostało rannych w wypadku na krajowej 59. We wtorek o 5.00 rano za wiaduktem w stronę Piecek policyjny radiowóz uderzył w drzewo. Jadący nim...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV