DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Cenny remis Stomilu z liderem

Piłkarze Stomilu Olsztyn,

Lider I ligi był bliski skompromitowania się w Olsztynie. Termalica Nieciecza w pierwszej połowie meczu ze Stomilem tylko cudem nie straciła co najmniej czterech bramek, a biało-niebiescy obijali i słupek i poprzeczkę bramki rywala.

Ostatecznie mecz skończył się bezbramkowym remisem, ale remisem cennym, bo przez ostatnie 25 minut gospodarze grali w dziesiątkę po czerwonej kartce Janusza Bucholca.

„Gramy coraz lepiej i nadal walczymy o utrzymanie” – podsumował po meczu trener Stomilu – Zbigniew Kaczmarek.

00:00 / 00:00

Szkoleniowiec Termaliki – Kazimierz Moskal, długo nie mógł się otrząsnąć po tym, co pokazał Stomil.

Zdecydowanym numerem 1 na boisku był pomocnik Stomilu – Paweł Kaczmarek

Solidnie w obronie zagrał olsztynianin – Paweł Głowacki, który od 65 minuty cofnął się do obrony zastępując Janusza Bucholca

Napastnik Termaliki Dariusz Pawlusiński

(rozmawiał Maciej Świniarski)

…………………………………………..

Stomil Olsztyn -Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:0
Stomil: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Rafał Remisz, Kamil Hempel -Łukasz Suchocki, Łukasz Jegliński, Paweł Głowacki, Grzegorz Lech (87′ Michał Glanowski), Paweł Kaczmarek (90′ Dominik Kun) – Paweł Piceluk (80′ Paweł Łukasik).
Nieciecza: Sebastian Nowak – Damian Skołorzyński (69′ Damian Piotrowski), Jakub Czerwiński, Michał Nalepa, Łukasz Pielorz – Piotr Ceglarz (57′ Dariusz Pawlusiński), Krzysztof Lipecki, Vojtech Horváth, Emil Drozdowicz, Andrzej Rybski (57′ Krzysztof Kaczmarczyk) – Szymon Sobczak.
czerwona kartka: Janusz Bucholc (64′ Stomil, za drugą żółtą).

Komplet wyników 25. kolejki I ligi piłki nożnej w sezonie 2012/2013
Stomil Olsztyn – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:0
Cracovia – Olimpia Grudziądz 0:0
Dolcan Ząbki – Zawisza Bydgoszcz 1:0 (0:0)
Warta Poznań – Bogdanka Łęczna 1:1 (0:1)
GKS Katowice – Flota Świnoujście 2:0 (1:0)
Arka Gdynia – Polonia Bytom 3:1 (1:0)
Okocimski KS Brzesko – Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:1)
Miedź Legnica – GKS Tychy 2:1 (2:0)
Łódzki KS – Kolejarz Stróże 0:3 (walkower)

Sytuacja w tabeli
Na czele I-ligowych rozgrywek jest Termalica Bruk-Bet Nieciecza (49 pkt., bramki: 40-17). Stomil jest na 15. pozycji (22 pkt., bramki: 28-36). (mświn/łw)

Więcej w piłka nożna
Doskonała kolejka elbląskich piłkarzy

Niezwykle udana okazała się 24. kolejka piłki nożnej dla II-ligowych zespołów z Elbląga. Pierwsze wiosenne zwycięstwo zanotowali na koncie piłkarze Concordii. W piątek pokonali w Krakowie...