Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Centralne Biuro Antykorupcyjne potwierdziło zatrzymanie organizatora festiwalu disco polo w Ostródzie

 

Centralne Biuro Antykorupcyjne potwierdza zatrzymanie organizatora festiwalu disco polo w Ostródzie. Funkcjonariusze łódzkiej delegatury CBA przeprowadzili w środę akcję w Warszawie.

W komunikacie podano, że Robert K., lider jednego z najpopularniejszych w Polsce zespołów disco polo, usłyszał zarzuty posłużenia się nierzetelnymi fakturami do rozliczenia podatku VAT. Kwotę oszacowano na 420 tysięcy złotych. Zarzuty postawiono mu w stołecznej Prokuraturze Okręgowej.

Śledczy zastosowali wobec muzyka poręczenie majątkowe, zajęto należący do niego samochód terenowy o wartości 250 tysięcy złotych. W wydanym wczoraj oświadczeniu Robert K. zaprzeczał „medialnym doniesieniom” dotyczącym postawienia mu zarzutów wyłudzenia podatku VAT i przekonywał, że nigdy nie brał udziału w takim procederze. Przyznał, że sprawdzane są faktury związane z jego działalnością, ale jak podkreślił, do wczoraj nic o tym nie wiedział. Dodał, że złożył wyjaśnienia w prokuraturze w tej sprawie.

Robert K. zapowiedział, że podejmie działania, mające na celu ochronę jego dóbr osobistych. W sumie w śledztwie zatrzymano do tej pory 27 osób, ale możliwe są kolejne zatrzymania. Za wyłudzanie podatku VAT grozi do 10-ciu lat więzienia.

(P.Karpiszen)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w disco polo
Gwiazdor disco polo, organizator festiwalu w Ostródzie, w rękach CBA!

  Już 28 osób aresztowano w związku ze śledztwem dotyczącym wyłudzenia podatku VAT. Jednym z zatrzymanych jest Robert K - gwiazdor disco-polo i organizator festiwalu tej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV