Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło gangi specjalizujące się w handlu narkotykami na Warmii, Mazurach i Podlasiu

Grupy przestępcze specjalizowały się w sprzedaży marihuany, amfetaminy i innych narkotyków w województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim. Zatrzymano 14 osób.

Policjanci białostockiego CBŚP od kilku miesięcy rozpracowywali dwie grupy przestępcze wprowadzające do obrotu różnego rodzaju narkotyki.

Jak wyjaśniła rzeczniczka CBŚP komisarz Agnieszka Hamelusz, obie grupy łączył mężczyzna, który zaopatrywał je w substancje zabronione. Miał on również swoją sieć dilerów. Narkotyki trafiały do dyskotek, a w proceder zaangażowane były całe rodziny. Do zatrzymań doszło w tym samym czasie w kilkunastu miejscach. Jeden z mężczyzn został zatrzymany w Warszawie, podczas jazdy samochodem. – Zatrzymanie miało dynamiczny charakter, a policjanci użyli granatów hukowych, by wykorzystać element zaskoczenia – powiedziała Agnieszka Hamelusz.

Podczas przeszukania posesji należącej do mężczyzny pies wyszkolony do wykrywania narkotyków wskazał kontener na śmieci. Były w nim ukryte dwa kilogramy marihuany.

W sumie policjanci zatrzymali w tej sprawie 14 osób, w tym liderów obu grup. W Prokuraturze Okręgowej w Łomży zatrzymani usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej i obrotu narkotykami. 12 osób decyzją sądu zostało aresztowanych.

– Obie grupy tylko w ciągu ostatnich miesięcy mogły wprowadzić do obrotu około 20 kilogramów różnego rodzaju narkotyków. Śledztwo ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań – powiedziała rzeczniczka CBŚP komisarz Agnieszka Hamelusz.

Fot. CBŚP

Fot. CBŚP

(PAP/Grzegorz Dyjak/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gang, amfetamina, narkotyki, marihuana, Podlasie, grupa przestępcza, CBŚP
Gangsterzy zatrzymani w Olsztynie! Groźbą i przemocą wymuszali pieniądze od przedsiębiorców

Groźbą i przemocą wymuszali pieniądze - zostali zatrzymani. Wśród nich jest były członek gangu pruszkowskiego. Na policję zgłosił się mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Poinformował, że znany mu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV