Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Centrum Rehabilitacji w Elblągu otrzyma nowoczesny sprzęt. „Te inwestycje pomogą nie tylko w leczeniu, ale także w diagnostyce”

Fot. fotolia.pl

W Elblągu realizowany jest projekt finansowany z funduszy europejskich pt. „Doposażenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Centrum Rehabilitacji w Elblągu w specjalistyczny sprzęt medyczny”.

Celem projektu jest podniesienie jakości i skuteczności usług zdrowotnych oferowanych przez Centrum Rehabilitacji, poprzez zakup nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego. Wkład własny został sfinansowany z pieniędzy miasta – przypomina prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Projekt opiewa na kwotę 270 tysięcy złotych, która pozwala doposażyć Centrum. Mam nadzieję, że dzięki temu projektowi oferta dla elblążan będzie lepsza – dodaje prezydent Wróblewski.

00:00 / 00:00

Elbląskie Centrum Rehabilitacji wzbogaciło się m.in. o dwie wielofunkcyjne wanny do hydroterapii, stół do trakcji kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego czy wielofunkcyjny stół do ćwiczeń manualnych ręki. Niektóre urządzenia zastępują stare, już wyeksploatowane, ale większość to takie, których Centrum nie miało – podkreśla Justyna Błażejewicz, koordynator projektu. Szczególnie doposażenie sali gimnastycznej, np. platforma balansowa czy rękawice do ćwiczenia ręki, to sprzęt nowy. Co ważne oprócz rehabilitacji może służyć także do diagnostyki.

00:00 / 00:00

Centrum Rehabilitacji w Elblągu nie zwalnia. Już złożono kolejny wniosek – tym razem na termomodernizację obiektu. W ramach tego projektu planuje się m.in. wymianę okien czy też montaż paneli fotowoltaicznych. Rozstrzygnięcie tego konkursu ma nastąpić w lutym 2019 roku.

 

Autor: J. Salmonowicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rehabilitacja, Witold Wróblewski, Justyna Błażejewicz
Sprawdź, kto popiera Witolda Wróblewskiego w wyborach na prezydenta Elbląga

Elbląski KOD, Kongres Kobiet i grupa nieformalna „Rozmawiajmy o demokracji" w drugiej turze wyborów poprą Witolda Wróblewskiego w wyborach na prezydenta Elbląga. Zdaniem Jadwigi Król, pełnomocniczki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV